Eesti start-up'id USAs edukad

27. märts 2011, 10:00

Eesti idufirmade ehk start-up'ide ajaloos – mille kuulsaim näide on eBayle enam kui kahe miljardi euro eest maha müüdud Skype – võib peagi terenduda uus lehekülg, sest mitmed Eesti väikefirmad on maailmas laineid löömas.

Äripäev palus kaheksal start-up`ide eksperdil hinnata Eesti idufirmasid või käivitusfirmasid, nagu keeletoimetajad soovitavad start-up`e nimetada.

„Oleme klubis vaadanud, et kes on suutnud rahvusvaheliselt raha tõsta, kes on suutnud kui palju käivet tekitada. Rahvusvaheliselt on käibe mõttes hästi tegutsenud ka Fortumo,“ kommenteeris Eesti Sturtupi Juhtide Klubi president Kristi Hakkaja.

Now! Innovationsi juht Üllar Jaaksoo rääkis, et start-up firma võib luua meditsiini-, biotehnoloogia-, meedia-, telekommunikatsiooni valdkonnas. „Kõikides valdkondades võib teha, aga kõige kiiremat tõuget kipuvad turul saama veebipõhised asjad, kuna seal on kõige lihtsam turgu haarata – hea kõlapind on ühe kliki kaugusel,“ lausus ta.

„Kuumaks lähevad tavaliselt need, mis kiirelt tulevad ja kiirelt levivad – näiteks Cherry.ee on ennast praktiliselt nullist kuue kuuga reaalseks turuosaliseks üles ehitanud ja kui ta laienemist jätkab, siis ma arvan, et ta on regionaalselt väga kuum toode,“ lisas Jaaksoo.

Oluliseks peeti, et start-up firma tegutseb globaalsel turul ning pakub unikaalset toodet. Just neile põhjustel andis Webmedia juhatuse esimees Priit Alamäe oma poolehoiu firmadele ZeroTurnaround, Fits.me, Now!Innovations. „Nad suudavad reaalselt liikuda ja neil on hea tiim. Kõik kolm firmat on suutnud tõestada, et nad on elujõulised,“ lisas Alamäe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. April 2011, 10:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing