Wall Streeti jaemüüjate aktsiad võtsid suuna ülespoole

Rait Rebane 29. märts 2011, 20:23

Teisipäeva esimeses pooles näitasid turust tugevamat kastu jaemüüjate aktsiad. Sektorile andis tõuke Home Depot, kes täna avaldatud teate kohaselt müüb 2 miljardi dollari eest võlakirju, et refinantseerida olemasolevat laenu ja osta tagasi aktsiaid.

Samuti kinnitas Atlantas baseeruv Home Depot, et 2011. aasta käive tõuseb 2,5 protsenti ja kasum, arvestamata aktsiate tagasiostu, 9,5 protsenti 2,2 dollarini aktsia kohta. Ettevõtte tänase avalduse kohaselt läheb võlakirjade tulust 1 miljard olemasolevate laenude refinantseerimiseks Teise miljardiga plaanib ettevõtte osta tagasi aktsiaid.

„Me kiidame täielikult heaks Home Depot tänase avalduse,” teatas Oppenheimeri analüütik Brian Nagel, „nende müük on stabiliseerunud ning näitab paranemise märke. Tänane avaldus viitab sellele, et ettevõtte juhatus on veendunud müügitulemuste edasises paranemises.”

Home Depot aktsia on teisipäeva lõunaks kerkinud 2,41 protsenti 37,53 dollarini.

Teisest ettevõtetest avaldas täna oodatust parema kvartalikasumi Tommy Hilfigeri ja Calvin Kleini emafirma Phillips-Van Heusen Corp. Ettevõtte aktsia on keskpäevaks on tõusnud 7,03 protsenti 64,4 dollarini.

Samuti käis investorite jaoks positiivse uudise Amazon. Nimelt plaanib online jaemüüja avada uue teenuse, millega saavad kliendid osta, salvestada ja kuulata muusikat ning muid helisalvestisi. Amazoni aktsia kerkis +2.6 protsenti 173,74 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. March 2011, 20:23
Otsi:

Ava täpsem otsing