Indrek Kald • 30. märts 2011 kell 4:49

Kesk soovib Stalnuhhinit riigieelarve esikontrollijaks

Keskerakond esitas riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe kandidaadiks Mihhail Stalnuhhini. Seni juhtis riigikogu erikomisjoni Toomas Varek.

"Mihhail Stalnuhhin tunneb suurepäraselt rahandust ja eelarvega seonduvat ning lisaks sellele on tal tugev juhtimiskogemus," põhjendas Keskerakonna peasekretär, uue riigikogu liige Priit Toobal.

Esmaspäeval kogunenud Keskerakonna juhatus kinnitas keskfraktsiooni esimehe kandidaadiks senise fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni ning riigikogu juhatuse liikme kandidaadiks senise aseesimehe Jüri Ratase. Keskfraktsiooni aseesimeesteks nimetati Valeri Korb ja Mailis Reps.

Priit Toobali sõnul koosneks fraktsiooni juhtkond kogenud poliitikutest. Kõik kolm on mitmendat koosseisu parlamendis ning tunnevad tööd ja inimesi. "Samuti leian, et Jüri Ratas riigikogu aseesimehe kohale on hea valik, nii saab ta oma tööd riigikogu juhatuses jätkata," märkis ta.

Uus riigikogu koosseis tuleb esimest korda kokku järgmisel esmaspäeval, 4. aprillil.

Riigikogu eelmises koosseisus kuulusid riigieelarve kontrolli erikomisjoni Toomas Vareki kõrval Tõnis Kõiv, Tarmo Mänd, Hannes Rumm, Toomas Trapido ja Ken-Marti Vaher.

Riigikogul on 11 alatist komisjoni ning kolm erikomisjoni: julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon, korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon.

Hetkel kuum