Rootsi Saab reklaami eest kuude viisi võlgu

Anu Jõgi 30. märts 2011, 10:32

Rootsi autotootja Saab on võlgades – maksmata arvete tõttu katkes tootmine Saabi tehases, samuti lõppes koostöö reklaamifirmaga.

Lowe Brindforsi tegevjuhi Bjarte Eide sõnul pole Saab reklaamiarveid tasunud detsembrist saadik. Võla suurust Eide siiski ei avalikustanud.

Rootsi meedia teatel katkes tootmine Saabi tehases Trollhättanis teisipäeval, kuna maksmata arvete tõttu ei jätku komponente.

Saab Automobile Hollandi päritolu omanikfirma Spyker Cars N.V möönis tänahommikuses pressiteates, Et ettevõtte Trollhättani tehases oli „lühike tootmiskatkestus“. Täna läks tootmine jälle tavapärasel moel käima.

Sykeri aktsia hind kukkus hommikul Amsterdami börsil teisipäevase tootmiskatkestuse uudise peale langusesse.

Spykeri teatel on teatud allhankijad peatanud osade edastamise Saabile maksude ja tarnetingimuste üle peetavate läbirääkimiste tõttu. Saabi nõukogu esimees Victor Muller ütles Reutersile, et „üks allhankija tahab hindu tõsta“.

Transpordifirma DB Schenker ütles uudisteangentuurile TT, et on samuti viimastel päevadel tasumata arvete pärast kauba vedamise Saabile katkestanud. Nüüd tasu laekumise järel saab Saab osa kaupa kätte, aga osa jääb Shenkeri teatel ikka veel ootama.

Schenkeri teatel ei tema see firma, kes tahab Saabilt lisaraha saada. Vastupidi, ta pole pikka aega kokkulepitud summasidki kätte saanud ega selgitust arvete tasumise viibimise kohta.

Saabi kauaaegne tegevjuht Jan Åke Jonsson teatas reedel, et läheb maikuust pensionile.

Hiinlaste omandusse läinud Volvo teatas eile, et palkab Göteborgi tehasesse tuhat uut töötajat, peamiselt insenere. Kuna Göteborgist on Trollhättanisse alla saja kilomeetri, usutakse Rootsis, et Saab võib tootearenduse insenere Volvole kaotada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. April 2011, 14:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing