USA võlakirjade suurim kukkumine pärast 1999. aastat

Fredy-Edwin Esse, California 30. märts 2011, 11:23

Teisipäeval odavnenud USA rahandusministeeriumi võlakirjad on nüüdseks pikimas langustrendis pärast 1999. aastat, riik ei tulnud hiljuti toime viieaastaste võlakirjade müümisega soovitud hinnaga.

"Turud ja seal tegutsevatel investoritel on jätkuvalt raske eristada päris uudiseid mürast," ütles Morgan Keeganis töötav Kevin Giddis MarketWatchile.

Ühendriikide võlakirja oksjonitel osalevatel kauplejad üritavad hetkel orienteeruda USA majandusandmete, tuumakatastroofi lävel oleva Jaapani ja Föderaalreservi võimaliku monetaarpoliitika suunamuutuse vahel.

Kümneaastaste võlakirjade tootlus, mis liigub vastupidiselt nende hinnale, tõusis eile 0,06 protsendipunkti 3,50 protsendini, mis on kõrgeim tase veebruari lõpust. Võlakirjade tootlused on eilse seisuga tõusnud üheksa päeva järjest, mis on pikim seeria pärast 1999. aasta detsembrit.

Kõige pikemate ehk 30aastaste võlakirjade tootlus tõusis eile 0,05 protsendipunkti võrra, 4,55 protsendini.

Eile peetus oksjonil müüs USA rahandusministeerium 35 miljardi dollari eest viieaastaseid võlakirju 2,26protsendise tootlusega, mis on kõrgeim tase möödunud aasta aprillist alates. Tootlus ületas mõneti prognoose, andes märku, et investorid soovivad USA võla omamise eest veidi rohkem kasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2011, 11:50
Otsi:

Ava täpsem otsing