Eestlaste röövi taga seitsmeliikmeline rühmitus

Silvia Kruusmaa 31. märts 2011, 15:49

Välisministeeriumile saabunud andmete kohaselt on koostöös Liibanoni sisejulgeolekujõududega tuvastatud grupeering, kes viis läbi seitsme Eesti kodaniku röövimise.

Välisminister Urmas Paeti sõnul kuulub rühmitusse seitse inimest ning praeguse seisuga on nendest vahistatud neli. „Jätkub vahistatute ülekuulamine ja info kogumine, et teada saada Eesti kodanike asukoht,“ ütles välisminister.

Paeti sõnul saabus Liibanoni uudisteportaalile Lebanon Files täna varahommikul teade end Taassünni ja reformi liikumiseks nimetavalt grupeeringult. Nimetatud grupeering ütles oma teadaandes, et röövitud Eesti kodanikud on nende käes ja nõudmised esitatakse hiljem. Välisministri sõnul ei ole praeguseks hetkeks nõudmisi esitatud.

Välisminister Paet on olnud ka viimastel päevadel ühenduses mitmete regiooni riikidega, et arutada koostööd Eesti kodanike leidmisel. „Olen rääkinud sel teemal Türgi, Palestiina ja Araabia Ühendemiraatide välisministritega. Eile hilisõhtul oli telefonivestlus Süüria asevälisministriga,“ sõnas Paet.

Välisministri sõnul väärib tunnustust Liibanoni ametivõimude tegutsemine Eesti kodanike leidmiseks ja vabastamiseks, sealhulgas Liibanoni siseministeeriumi, julgeolekujõudude ja armee tegevus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. March 2011, 15:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing