Sirje Rank • 31. märts 2011 kell 7:38

Riia linnavalitsus kaalub üleminekut elektriautodele

Kui Eesti kirjutas märtsi algul alla lepingu Jaapani Mitsubishiga elektriautode soetamiseks ning plaanib välja arendada üleriigilise elektriautode laadimise võrgustiku, siis sarnases suunas liiguvad mõtted ka Riia linnas.

Alustuseks on plaan panna elektriautodega sõitma Riia linnaametnikud ning arendada elektriautode laadimise infrastruktuur välja Riia linnas, kirjutab täna Biznes&Baltija.

Eile vaatas Riia linnaarengu komisjon läbi Riia Energiaagentuuri (REA) vastava projekti aastateks 2012–13, mille raames on kavas läbi viia esmalt analüüs, kuidas elektriautode kasutust edendada ja kuhu laadimisjaamad linnas rajada. Projekti maksumus on 1,7 miljonit eurot ja seda rahastatakse valdavalt ELi struktuurifondide vahenditest.

"Laadimispunktid võivad olla tavalistes autoteenindustes, kaubanduskestuste ja mitmekorruseliste elumajade kõrval, bensiinijaamades ja mujal," ütles REA juht Maia Rubina. "Omavalitsuse töötajate üleminek selliste autode kasutamisele oleks hea eeskuju kõigile teistele. Perspektiivis tuleks kaaluda küsimust, kas mitte lubada Riia vanalinna vaid elektrisõidukeid."

Hetkel kuum