Rouge Madame pakub muusikalise etenduse

ÄP 01. aprill 2011, 00:00

Kelle jaoks Tallinn Music Week liialt lühikeseks jäi ja kõigi kohalike artistidega tutvumiseks aega ei jätnud, sel on võimalik näha kollektiivi Rouge Madame esinemas Kuressaare kultuurikeskuses.

Rouge Madame ei ole tavaline popbänd. See on unikaalne kooslus, mis on sündinud kahe erineva taustaga looja kohtumisest.

Poolteist aastat pärast ühinemist kujutab Eesti-Prantsuse duo endast tugevat tandemit, mida liidab vastandite tõmbumise jõud: naisalge vs. meesalge, akustiline vs. elektrooniline, moodne vs. arhailine. Tulemus on omapärane muusikaline magnetism, mida ei ole lihtne piiritleda, kuid mille võnked on selgelt tajutavad.

Duo etteaste ei ole tavaline meelelahutus. See on kindlasti enam kui lihtsalt kontsert, pigem muusikaline happening. Elektroonika abiga annab Rouge Madame välja suurema koosseisu mõõdu.

Ansambli helikeel on värske, käekiri klišeevaba. Prantsuse, eesti- ja ingliskeelset omaloomingut täiendavad ootamatus tõlgenduses Valgre, eesti rahvalaul ja üllatused. Valmimisel on ka bändi debüütalbum. Koosluse Rouge Madame moodustavad Lembe Lokk ja Jean-Christophe Onno.

11 aastat tütarlastekoori Ellerhein, soololauluõpingud Pariisis, alternatiiv- ja tänavateatri kogemus ning rahvusvahelised klubiesinemised Euroopa džässi noorema eliidiga (Peter Herbert, Claudio Puntin, Benoit Delbecq, Fran?ois Jeanneau ja paljud teised) on andnud duo solistile Lembe Lokile vajalikud tuleristsed ja professionaalsuse. Lembe on laulev näitleja ja kirjutav laulja.

Tema sulest pärinevad kõik Rouge Madame'i originaaltekstid, kuid hiljuti ilmus Prantsuse kirjastuselt Rafa?l de Surtis ka Lembe esimene luulevihik, mis on vaba keelepiiridest nagu tema laulusõnadki.

Jean-Christophe Onno on aga Vene-Poola päritolu prantslane, kes on kirjutanud nii teatri- kui ka filmimuusikat, loonud heli-installatsioone, töötanud muusikaprodutsendina jne.

Kui Rouge Madame'i lood sünnivad enamasti proovide käigus ühisloominguna, siis seaded ja orkestratsioonid on valdavalt Jean-Christophe Onno pärusmaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing