Eesti läheb üle Euroopas kehtivale hotellitärnide süsteemile

Kadrin Karner 02. aprill 2011, 10:58

Alates 2. maist hakkab Eestis hotellidele ja motellidele kehtima uus üle-euroopaline tärnisüsteem.

Uuele süsteemile üleminekust on teatanud ka Läti ja Leedu. Euroopas on uue Hotelstars tärnisüsteemi järgi klassifitseeritud juba rohkem kui 17 000 hotelli seitsmes riigis.

Eestis haldab hotellide ja motellide tärnisüsteemi Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL), mille juhatuse esimehe Feliks Mäguse sõnul suurendab üle-euroopaliselt ühtse tärnisüsteemiga liitumine Eesti atraktiivsust turistide silmis ning ühtlustab ja tõstab majutusteenuse kvaliteeti. „Kliendile tähendab Eesti kuulumine üle-euroopalisse ühtsesse tärnisüsteemi võimalust paremini orienteeruda hotellide valikul ning pakub seeläbi ootuspärast kvaliteeti,“ ütles ta.

Eestis on täna tärnid 23-l majutusettevõttel ning EHRL prognoosib, et uus Hotelstars süsteem kahekordistab 2012. aasta lõpuks tärnihotellide arvu Eestis.

Maikuust Eestis jõustuv Hotelstar tärnisüsteem kehtib alates 2010. aastast seitsmes Euroopa riigis, milleks on Šveits, Saksamaa, Austria, Ungar, Tšehhi, Holland ja Rootsi.

Hotellide tärnid on vahemikus ühest viieni ja motellidel kuni kolmeni.

EHRL tegevjuhi Sigre Lutsu sõnul toimub uue süsteemi puhul majutusasutuse kontroll igal aastal, kusjuures järelkontrolli võib inspektor teostada etteteatamata. Varem kontrolliti hotellide vastavust tärnisüsteemi nõuetele vaid kord kolme aasta tagant. „Oleme veendunud, et see muutus tõstab ja ühtlustab Eesti hotellide kvaliteeditaset veelgi, sest majutusettevõtetel on senisest rohkem põhjust pidada igapäevaselt kinni tärninõuete täitmisest,“ tõi Luts välja uue süsteemi eelised.  

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. April 2011, 10:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing