Alustav ettevõtja: valisin mentori ambitsioonide järgi

Kadrin Karner 03. aprill 2011, 15:03

EASi ärimentorprogrammis kaasa lööv, seitse kuud tegutsenud  ettevõte Professional Wear Group OÜ omanik ja juhatuse liige Anu Karu rääkis, et valis mentoriks NG Investeeringute juhatuse liikme Andres Järvingu, kuna tegemist on suurte ambitsioonidega inimesega.

„Minu mentor oli teadlik valik,“ ütles Karu ning lisas, et tänu Andres Järvingule on ta saanud juurde julgust võtta vastu tulevikku silmas pidades ambitsioonikamaid ja riskantsemaid otsuseid.

„Vaatamata sellele, et meie mentorid meid otseselt ei õpeta ning ettevõtte tegevusse ei sekku, on kaudne aupaklikkus ja austus mentori vastu pannud ka mind teistmoodi mõtlema ja probleemidele erinevaid lahendusi otsima,“ kirjeldas Karu, mida EASi ärimentorprogrammis osalemine talle andnud on.

Suured ambitsioonid ja tulevikuplaanid on Karul ka Professional Wear Groupiga. „Meie visioon on olla oma tegevusvaldkonnas klientidele usaldusväärseim ja hinnatuim partner „ rääkis ta. Ettevõttel on kaks peamist tegevusala „Militaar- ja struktuurijõudude erirõivastuse konstrueerimine, tootmine ja eksport ning naiste moodsate äri- ja kontorirõivaste disainimine ning tootmine.“ Tegemist ei ole mitte kollektiivsete töö- ja vormirõivastega vaid moodsale naisele loodud kontorirõivastega. 

Kas EASi ärimentorprogrammi on üldse vaja? Karu sõnul on programm väga vajalik vähese kogemusega alustavale ettevõtjale, kel on plaanis rajada jätkusuutlik ja edukas ettevõte. „On väga hea, et programmiga liitumiseks on suur konkurents ja tervet kalendriaastat hõlmav koolitus läheb iga aastaga üha populaarsemaks,“ selgitas ta. „Nii mõnelegi kõrvaltvaatajale võivad mõned koolitustel õpitud võtted ja lähenemised tunduda võib-olla Eesti igapäevaelus natukene võõrastavad, uudsed ja mitte-rakendatavad. Aga kas me peaksimegi nii kramplikult kinni hoidma oma eestlasele loomupärasest tagasihoidlikkusest ning kohaliku turu harjumustest! Kes tahab eksporti teha, see peabki mõtlema ja käituma nii nagu seda tehakse väljaspool Eestit.“

Karu sõnul saavad ka mentorid programmist kasu, kuna koos noorte ettevõtjatega tehakse kõik koolitused kaasa. „Üks asi on oma kogemust jagada aga teine on see, et ka mentorid osalevad nendel samadel koolitustel nagu meiegi. Ja nemadki õpivad kogu aeg. Nad saavad sealt ideid ja saavad kogemusi. Õpivad meie tagasilöökidest.“

EASi ärimentorprogrammi saab kandideerida kuni 21. aprillini. EAS ootab nii noori alustavaid ettevõtteid kui ka mentoreid.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2011, 16:55
Otsi:

Ava täpsem otsing