Columbus IT võitis Lätis suure hanke

ÄP 06. aprill 2011, 00:00

Kokkulepe sisaldab Columbus IT jaemüügilahenduse tarnet, strateegilist planeerimist ja rakendamist, konsultatsiooni ning standardset tarkvara, kirjutas majandusuudiskiri news2biz Latvia.

"Meil on juba olemas Tallinna Kaubamaja Eestis ja lastekaupade kett Leedus, kuid võib öelda, et see on meie jaemüügilahenduse läbilöök Lätis," rääkis Columbus IT juhatuse esimees Ivo Suursoo.

Börsiteate infost võib välja lugeda, et tegemist on Läti jaemüügi keti Elkoriga, millel on seitse kauplust Riia piirkonnas, kuid Columbus IT keeldub seda kinnitamast.

Leping ei mõjuta otseselt ettevõtte töötajate arvu Balti riikides, kus Columbus IT-l on Leedus 70, Lätis 30 ja Eestis 60 töötajat. "Eesti on kriisi ajal püsinud samal tasemel, samas kui Lätis ja Leedus on toimunud umbes 30protsendiline töötajate arvu langus. Praegu näeme suurimat kasvu Leedus, kus me koondasime kriisi ajal ka kõige rohkem töötajaid. Läti liigub õiges suunas, kuid Balti riikidest kõige aeglasemalt," rääkis Suursoo.

IT-lahendus teeb kaupmeeste elu kergemaks. Elkor alustas hiljuti kahte uut tegevussuunda, mille käigus lisati kauplustele toiduosakonnad ja alustati ulatuslikku internetiäri.

Läti jaekaubandusketile loodud lahendus koondab kümme väikest ärisüsteemi ühte suurde süsteemi, mis põhineb jaemüügilahendusel ja Microsofti platvormil. Lahendus on arendatud just selleks, et hõlbustada kogu ettevõtet hõlmavaid protsesse. Süsteem rakendatakse töösse lähikuudel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing