Eesti idufirmad tõmbavad raha ligi

Rivo Sarapik 06. aprill 2011, 00:00

Äripäeva andmetel on tegemist esimese Balti- ja Põhjamaadest pärit idufirmaga, kes Techstarsi programmi on pääsenud. Programmis kaasalöömine viib GrabCADi arendusjuhi Siim Telleri ning ühe asutaja ja omaniku Indrek Naruski aprillis kolmeks kuuks Bostonisse.

"Bostonis on nii palju insenere ja kliente, kelle tagasisidet vajame. Samuti on seal maailma parim ökosüsteem inseneeria arendamiseks," selgitas ettevõtte juht ja üks omanikke Hardi Meybaum.

GrabCADi omanikeringi kuulub lisaks Meybaumile ja Naruskile ka Arengufond.

Techstarsis osalemine tähendab idufirmadele põhjalikku mentorlusprogrammi ning abi arengus. Lisaks ei pea ettevõte tegelema kontaktide ja võrgustiku loomisega, seda teeb programm nende eest.

Lisaks GrabCADile andsid rahvusvahelist kõneainet ka "Ajujahi" konkursil osalejad. Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi korraldatud ettevõtluskonkursil finaali jõudnud kümnest äriideest olid kolm pärit Eestist. Eestist pääsesid finaali Priienergia, mis on uus üliefektiivne kanalisatsiooni soojusvaheti, Quotista.com, mis on veebikeskkond tsitaatide kogumiseks ja jagamiseks, ning Virtual Garden ehk virtuaalne võimalus kasvatada reaalsel maalapil mahepõllumajanduslikke juurvilju ja aiasaadusi.

"Eestlaste edu tekitas konverentsil elevust ning kindlasti tärkas nii mõnelgi publiku hulgas olnud riskikapitalistil ja teistel start-up-maastikul tegutsejatel suurem huvi Eesti ja siinsete noorte ettevõtjate vastu. Samuti oli see kinnituseks, et "Ajujahi" konkursi parimad osalejad on vägagi konkurentsivõimelised ka rahvusvahelises kontekstis," kommenteeris EASi innovatsioonidivisjoni direktor Ilmar Pralla.

Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, et Eesti idufirmade ajaloos võib peatselt uue lehekülje keerata - Skype'i edulugu võib peagi täieneda mitme Eesti kiirelt areneva väikefirma kogemuse võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing