Laulasmaa spaa kolmas tulemine

Kaisa Tahlfeld 06. aprill 2011, 00:00

Granrotilt kommentaari saada ei õnnestunud. Küll aga ütles telefonis ettevaatlikult paar lauset ettevõtte juhatuse esimees Mart Mesipuu, kes kommentaari andes ise parajasti ka objektil kõndis. "Ei tahaks laialt rääkida. Me alles praegu võtame neid asju üle, saage aru, see tehing alles toimus! Praegu käivad alles ekspertiisid ja…" rääkis Mesipuu telefonis esialgu tõredalt, kuid veidi aja pärast leebus natuke. "Noh, eks me tahame avada esimesel võimalusel, tahame kohalikule rahvale tuua tagasi kõik võimalused. Kui te helistate mulle 2-3 nädala pärast uuesti, siis oskan juba täpsemalt rääkida," lausus Mesipuu.

Spaaturg peaks masust taastuma hakkama. Laulasmaa spaa omandanud East Capitali juhi Madis Raidma hinnangul on tegemist tugeva projektiga. "Usume, et selle projekti edu eeldused on Laulasmaa asukoht ja tugev omanik ning majanduslanguse läbi teinud ning kiiresti kasvama hakanud spaa- ja puhkuseteenuste turg," lausus Raidma. Ettevõte omandas Laulasmaa Spa kordusenampakkumiselt ostuhinnaga 3,3 miljonit eurot. "Enne avamist vajalike korrastustööde tegemiseks oleme planeerinud veel investeerida umbes 0,4 miljonit eurot," märkis Raidma.

Sõerd: tegemist on soodsa tehinguga. Tallink Spa & Conference Hoteli tegevjuhi Aivar Sõerdi sõnul on tegemist väga positiivse uudisega. "Hotelli avamine puhub tõenäoliselt kogu piirkonnale elu uuesti sisse. Laulasmaa on tegelikult väga ilus kant. Arvan, et seal on potentsiaali küll ja küll. See, et eelmise operaatori ja omanikuga nii läks, eks siis võis probleem olla selles, et ei leitud piisavalt kliente ja majandamismudel võib-olla ei toiminud. Kuid iseenesest ei tohiks kontseptsioon seal muutuda, seal on 150 numbrituba ja korralik spaakompleks," märkis Sõerd ja lisas, et ega lähiaastatel uusi hotelle juurde tulemas pole ja turul ruumi jagub. Tema hinnangul on 3,3 miljonit eurot väga soodne hind.

"East Capital on tugev kinnisvarainvestor. Kuidas operaator hakkama saab, seda ma ennustada ei julge. Palju oleneb sellest, kuidas nad suudavad oma müügipotentsiaali ära kasutada ja kas nad suudavad avada ka mõne uue müügikanali ja tuua siia turiste oma kalaneid kaudu. Vastasel juhul jaotuvad need turistid ära eri hotellide vahel. Muidugi oleneb kõik ka sellest, kuidas nad suudavad oma plusse ära kasutada," rääkis Sõerd, kelle hinnangul vajab spaa ka korrastamist.

Eelmisel aastal kasvas turistide arv tuntavalt. Kui Laulasmaa spaa avatakse, siis ta pakub kõigile turul konkurentsi, alates Haapsalu spaahotellidest kuni Narva-Jõesuuni välja. Rääkimata Tallinna spaadest. Eesti on jätkuvalt atraktiivne nii Vene kui ka Soome turistidele. Soome turistide arv kasvas mullu umbes 30%. Sama suurt turistide arvu kasvu kui mullu tänavu ilmselt tulla ei saa, sest võrdlusbaas on juba erinev. Kuid kindlasti tuleb Eestisse turiste ka teistest Euroopa riikidest ja trend on positiivne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing