Rootsis luubi all Vattenfalli eksjuhtide miljonid

Katri Soe-Surén 05. aprill 2011, 16:25

Energeetikakontsern Vattenfall on langenud Rootsis terava kriitika alla. Põhjuseks Saksa eksjuhtidele hüvitistena makstud miljonid.

Vattenfall maksis oma Saksa tütarfirma Vattenfall Europe ametist lahkunud kolmele tippjuhile kokku 10 miljonit eurot lahkumishüvitisi, kirjutab Spiegel Online. Samas olid mõned hüvitisi saanud isikutest ametis vaid mõned kuud.

Uudise teatavaks tulekul kutsus Rootsi parlamendi opositsioon eesotsas Rohelistega kokku parlamendikomisjoni, mis peab nüüd uurima, ega Rootsi valitsus ei ole rikkunud oma järelevalvekohustust. Nimelt kuulub Vattenfall 100% Rootsi riigile.

Finantsminister Peter Norman ütles, et võib avalikkuse pahameelt mõista ja et on ka ise suurte boonuste maksmisest nördinud.

Boonuseid nautinud Saksa eksjuhtide hulka kuulub Hans-Jürgen Cramer, kes sai 2008. aastal vaid 5 töötatud kuu eest lahkumistasu 2,4 miljonit eurot. Vattenfall põhjendas, et tegu on Saksamaal valitseva tavaga.

Rootsis seevastu on riigiettevõtetes kehtestatud hüvitiste maksmisele ranged reeglid. Parlamendikomisjon peabki nüüd välja selgitama, kas neid rikuti või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. April 2011, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing