Peo korraldamiseks kutsu töötajad appi

ÄP 07. aprill 2011, 00:00

Kõige toredam on pidu ikka siis, kui inimene tunneb end sündmuse osana, ja just seda soovitab ka Äripäev tööandjatel pidu korraldades meeles pidada.

Paljud tööandjad ja üritusturundajad tunnistavad - lihtsalt pidu peo pärast on muutunud igandiks.

Seda osaliselt rahalistel põhjustel, kuid teisalt on hakatud pidama oluliseks, et kolleegidega koos veedetud vaba aeg peaks olema põnevam ja arendavam kui lihtsalt tantsupõrandal kõikumine, veiniklaas käes.

Paljud suuremad ettevõtted on sellest juba ammu aru saanud, andes oma töötajatele võimaluse ise kaasa rääkida, mida ja kuidas peol teha. Nad kuulavad juba ette maad ja uurivad, millised on ettevõtte töötajate varjatud anded ja kes on kollektiivi aktivistidest arvamusliidrid. Just nemad suudavad oma särtsuga kaasa tõmmata ka neid, kes muidu ehk tagasihoidlikult kõrvalseisjateks jääksid.

Miks ei võiks ettevõte toetada nõu ja jõuga ideed panna peo tarvis kokku oma suupilliansambel, korraldada videokonkurss, laululahing või koguni rokkooper. Just sellistest väikestest vahvatest ja hullumeelsetest algatustest võivad kujuneda traditsioonilised sündmused, mida töötajad tulevikus pikisilmi ootama hakkavad. Heaks näiteks on siinkohal ilmselt EMT teatrifestival, mis tänavu toimub juba kümnendat korda.

Võimalusi, kuidas töötajaid firmaürituste korraldamisesse kaasata, on lõputu arv. Tuleb vaid fantaasia lendu lasta, selgitada välja, millega oleksid töötajad nõus kaasa tulema, ja toetada neid pidu ette valmistades.

Seda kõike tehes ei tohi muidugi ära unustada, et töötajaid tuleks motiveerida viisil, mis innustaks neid rõõmuga ja vabatahtlikult uute algatustega kaasa tulema. Pole ilmselt midagi piinlikumat kui punnitatud lava-show, kus osalevad sundkorras inimesed, kes parema meelega oleksid selle kõige asemel kodus teki all.

Ja nagu tunnistavad ka üritusturundajad - terve kollektiivi kaasamine kohe nüüd ja praegu pole ilmselt võimalik, vaid läheneda tuleks tasa ja targu. Suunda peaks kindlasti näitama juhatus, aga unustada ei tohi ka aktiivsemaid töötajaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing