Portugali pangaaktsiad rõõmustavad abiraha üle

Raivo Sormunen 07. aprill 2011, 12:17

Portugali pangaaktsiad on tervitanud täna eilset valitsuse otsust paluda Euroopa Liidult abilaenu. Enamiku aktsiate hinnad on üleval vähemalt 5 protsenti.

Nii näiteks on varade poolest suurim börsil noteeritud Millennium BCP tõusnud 5,08%, tasemeni 0,62 eurot. Suurima turuväärtusega pank Banco Esp?rito Santo on oma aktsiahinnale lisanud 5,3% ja jõudnud 3,02 euroni ning Banco BPI on kosunud 4,88% vahendab Financial Times.

Börsiindeks tervikuna uudist niivõrd positiivselt vastu võtnud ei ole. Lisaboni PSI-20 indeks on kosunud 1,01%.

Ühe Lissaboni analüütiku sõnul aitab abiraha tõmmata tule ära Portugali pankade likviidsuselt ja keskenduda kasumile ja varadele, kuna Euroopa Liidult saadav abilaen sisaldab tõenäoliselt ka pangandussektori rahastamist.

Abiraha küsimuse taga on pangad, kes pöördusid nüüdseks juba oma kohalt tagasi astunud peaminister José Sócratese poole, et see otsiks välisabi, ning ühtlasi hoiatasid valitsust, et peatavad Portugali valitsuse võlakirjade ostmise.

Eile Euroopa Komisjonilt abi paludes märkis Sócrates, et Portugali võlakirjakriis on alandanud riigi suurimate pankade ja ettevõtete reitinguid seninägemata ohtlikule tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2011, 12:18
Otsi:

Ava täpsem otsing