Uus identiteet kaheksaks minutiks. Linna päästmine

Signe Sillasoo 08. aprill 2011, 00:00

Kes ei tahaks ajas tagasi minna, kogeda mingeid sündmusi uuesti ja hoopis kellegi teises kehas. Filmi "Lähtekood" peategelase Colter Stevensi jaoks on see suisa kohustus, et päästa suurlinn hävingust.

Inglise päritolu Duncan Jones on olnud kinopublikule siiani suhteliselt tundmatu nimi. Pikalt reklaamide väntamisega tegelenud David Bowie poeg on laiemale kinopublikule teada ehk üksnes filmiga "Moon", mis 2009. aastal ka Eesti kinodesse jõudis.

Nüüd on ta taas orbiidil, pakkudes publikule vaatamiseks hulga suurema eelarve ja kuulsamate näitlejatega linateost, mis tema enda hinnangul oli suurem väljakutse kui kõik eelnevad tööd kokku.

Identiteedi ülevõtmine kaheksaks minutiks. Loo keskmes on autasustatud piloot Colter Stevens (Jake Gyllenhaal), kes ärkab ühel hetkel tundmatu mehe kehas. Ta saab teada, et tema ülesanne on aidata leida Chicago linnalähirongi õhku lasknud pommipanija.

Nii osaleb ta valitsuse eksperimentaalprogrammis "Lähtekood", mis võimaldab teise inimese identiteedi üle võtta tema elu viimase kaheksa minuti jooksul.

See pole aga ainus eesmärk. Nimelt ähvardab Chicago kesklinna veel üks ja sootuks suurem oht ning kapten Stevens on sunnitud pommiplahvatust üha uuesti ja uuesti läbi elama, kogudes igal korral juhtniite asja lahendamiseks ja pommipanija leidmiseks, et järgmist rünnakut oleks võimalik ära hoida.

Ulmelugu filosoofilistel teemadel. Ulmeline temaatika on see, mis lavastajale selle loo puhul kõige rohkem sümpatiseerib: "Mind on alati huvitanud ulme. Mind võlub selle kõige juures just see, et fookus on alati ikkagi inimeste küsimustel, olgugi et ulme seda ümbritseb. See on teistsugune maailm, milles lugu jutustatakse ja küsimusi küsitakse," lausus ta ühes esilinastuse eel antud intervjuus.

Jonesi sõnul on tegu tavatu science fiction'iga. "Ulmelised ideed on selle keskmes, aga üldiselt räägib see film siiski suhetest. See on täpsemalt film Colteri tegelaskujust ja sellest, kuidas ta harutab lahti müsteeriumit, millest ta ennast leiab ja kus ta on koos daam Christinaga ja võimalikult saatanliku tegelaskuju Kapten Goodwiniga," selgitas režissöör linateose tagamaid.

Film pakub peaosatäitja Jake Gyllenhaali sõnul ulme kõrval väga sügavat mõtteainet. "See on lugu mehest, kes püüab välja selgitada, kus ta on, kuhu ta sobitub, kes ta on ja milline on tema identiteet. See on kokku üks väga suur filosoofiline küsimus," sõnas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing