ID-pilet loobub suurte kulude tõttu internetipanga lingist

Anne Oja 10. aprill 2011, 17:04

Swedbanki internetipanga kliendid peavad tulevast kuust ID-pileti müügikeskkonna omal käel internetist üles leidma, sest Ühendatud Piletite AS loobub kulude kokkuhoiuks pangalingist.

"Alates selle aasta 1. jaanuarist on Ühendatud Piletite internetikeskkond www.pilet.ee läbi teinud põhjaliku uuenduskuuri. Lehekülg on nüüd kasutajale paindlikum ja senisest rohkemate võimalustega. Ühe uuendusena oleme täiustanud ka senist sisselogimise loogikat, mille kohaselt on kasutajal lisaks internetipanga autentimisele võimalik ennast tuvastada ka e-posti, telefoni, mobiil-ID vahendusel ning osaliselt ka tehtud valik arvutis meelde jätta," selgitas Ühendatud Piletite ärivaldkonna juht Lennart Leht.

Ta lisas, et statistiliste andmete järgi ostab ID-pileteid ligikaudu 300 000 inimest. 63% juhtudest tulevad nad piletimüügikeskkonda otse ning 37% protsenti jaguneb 124 erineva internetiviite vahel.

"Samas on internetipangas paikneva viite hoidmise ja nimetatud panga autentimise näol tegemist siiski märkimisväärse kuluga," põhjendas Leht pangalingist loobumist. Kui palju Ühendatud Piletite AS pangalingist loobumisega kokku hoiab, ei soostunud Leht konfidentsiaalsuskokkuleppele viidates avaldama.

Maksu- ja tolliametile ei tähenda viite hoidmine Swedbanki ja teiste kommertspankade internetipankades mingit kulu, teisisõnu see ei maksa midagi, vastas amet Äripäeva järelpärimisele.

Allpool on näha erinevate internetipankade kasutamist iseloomustavad numbrid, mis võetud 2010. aasta füüsilise isiku tulu deklareerimise perioodist alates 14. veebruarist kuni 7. aprillini 2011.

e-maksuameti/e-tolli paroolikaardiga sisenemine MTA kodulehel – 5288 inimest;
ID-kaardiga läbi MTA kodulehe – 47 028 inimest;
Swedbanki kaudu – 300 117 inimest;
SEB panga kaudu – 119 204 inimest;
Sampo panga kaudu – 14 758 inimest;
Nordea panga kaudu – 8 268 inimest;
Krediidipanga kaudu – 3 366 inimest;
Marfin panga kaudu – 68 inimest;
Handelsbankeni kaudu – 7 inimest.

Lisaks ID-piletile ning Maksu- ja tolliametile hoiavad Swedbanki internetipangas viiteid oma veebikeskkondadele riigiportaal eesti.ee, e-kool (Koolitööde ASi veebikeskkond ekool.eu), maksehäirete register (Krediidiinfo ASi veebikeskkond e-seif.ee) ja e-arvete portaal (Itella AS). 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. April 2011, 12:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing