Cisco, IBM ja Novellus survestavad tehnoloogiasektorit

Rait Rebane 11. aprill 2011, 20:31

Ühendriikide aktsiaturu tehnoloogiasektor näitab nädala esimesel kauplemispäeval turust tugevamat langust. Sektorit viivad allapoole Cisco, IBM-i ja Novelli aktsiad.

Tehnoloogiagigantide Cisco ja IBM-i aktsiad näitasid päeva esimeses pooles ligi protsendist langust ning olid Dow suurimad kukkujad. IBM-i aktsiale andis löögi Canaccord Genuity alandatud reiting arvutitootja aktsiale. Cisco aktsia on keskpäevaks kukkunud 1,02 protsenti 17,47 dollarini , IBM on hommikuses langusest kergelt kosunud ning on kauplemishinnaga 163,69 dollarit, -0,22 protsenti languses.

„IBM-i viimaste nädalate hinnaralli on jõudnud punkti kus riskipreemia on õiglaselt hinnatud,” teatasid Canaccordi analüütikud.

Novellus kukkus enam kui 2 protsenti pärast seda kui RBC Capital Marketsi analüütik alandas ettevõtte aktsiareitingut „outperformi” peale. RBC analüütiku Mahesh Sanganeria sõnul võivad ettevõtte järgmiste kvartalite majandustulemused jääda allapoole oodatust. Novelluse aktsiahind on keskpäevaks kukkunud 2,38 protsenti 34,04 dollarini.

„Jaapanis toimunud looduskatastroof, vähenenud personaalarvutite nõudlus ja iPad-i konkurentide kesised tulemused, survestavad kuni 2012. aastani Novelluse majandustulemusi,” kirjutas Sanganeria.

Esmaspäeva pärastlõunaks on Dow kerkinud 0,08 protsenti, S&P kukkunud 0,1 protsenti, Nasdaq on kukkunud 0,35 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2011, 20:31
Otsi:

Ava täpsem otsing