Naftahind taandub 2,5 aasta rekordtasemelt

Rait Rebane 11. aprill 2011, 22:03

Naftahind on nädala esimesel kauplemispäeval liikunud stabiilset allapoole. Musta kulla hinna viis langusesse IMF kärbitud kasvuprognoos USA ja Jaapani majandustele, mis viitab sellele, et kõrge naftahind ohustab ka maailma majanduskasvu.

New Yorkis kaubeldava nafta hind on esmaspäeva pärastlõunaks kukkunud enam kui 2,5 protsenti. Hinnale avaldas tugevalt mõju värske IMF-i raport, mille kohaselt jääb USA 2011. aasta majanduskasv alla eelmisele aastale ning töötus jääb ülespoole 8 protsenti.

„IMF-i prognoos survestab täna silmnähtavalt turgu, sealhulgas ka naftahinda,” teatas Bloombergile Prestige Economicsi analüütik Jason Schenker, „siiski ei tohi unustada, et majandus kasvab, lihtsalt oodatust aeglasemas tempos.”

IMF-i raporti kohaselt on nafta hinnatõus muutunud maailmamajanduse kasvu peamiseks ohuks. Keskmine barrelihind tõuseb uute prognooside kohaselt sel aastal 36 protsenti 107,16 dollarini, võrdluseks jaanuaris hinnati 2011. aasta keskmiseks hinnaks 89,5 dollarit.

„Seni nähtud hinnatõus ei tohiks põhjustada uut globaalset majanduskriisi,” kinnitas Bloombergile IMF ökonomist Olivier Blanchard.

Esmaspäeva pärastlõunaks on nafta kukkunud reedese kauplemishinnaga võrreldes 2,94 protsenti 109,42 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2011, 22:03
Otsi:

Ava täpsem otsing