Tallinki aktsionär: dividendide lisamine strateegiasse suur samm edasi

Birjo Must 11. aprill 2011, 17:52

Dividendide maksmise eesmärgi lisamine ettevõtte strateegiasse on suur samm edasi, sest siis on ju ettevõttesse investeerimisel mingi mõte, kommenteeris Tallinki teise kvartali majandustulemusi aktsionär Argo Pärn.

„Ma ei oska praegu majandustulemusi kommenteerida, sest ma ei tea, millised olid ootused. Minu teada jäi esimene kvartal plussi, järelikult oleksid ka teise kvartali lootused olla plusspoolel,“ rääkis Pärn, kes lisaks isiklikele aktsiatele omab Tallinki aktsiaid ka Aresco Invest OÜ kaudu.

Samas nentis Pärn, et ta ei ole teemaga üldse kursis ja ei tea, millest kahjum on tekkinud. Seda on raske kommenteerida, sõnas ta.

See, et juhtkond tõi kontserni strateegiasse sisse uue punkti, mis võimaldaks jätkusuutlikku dividendide maksmist, on Pärna hinnangul igati positiivne.

„Väga tubli, sest varem nad ju deklareerisid seda, et dividende üldse ei maksta. Minu arvates on see suur samm edasi, sest siis on ju ettevõttesse investeerimisel mingi mõte,“ lausus Pärn. Millal dividendide maksmist oodata võib ei oska aktsionär öelda.

Mida plaanite enda aktsiatega teha? „Mul oli ausalt öeldes esimene eesmärk, et kui aktsia kümme-üksteist krooni ära saavutaks, siis oleks päris hästi. Täna on see kõrgem,“ rääkis Pärn.

Aktsionär usub, et viisteist krooni ehk üks euro võiks olla selline koht, kus aktsiaid realiseerima hakata. „Ma ei ole kursis, kas nad on nafta hinna tõusu vastu ennast ära kaitsnud, kuid tänane nafta hind on ettevõttele küll tõsiseks riskiks. Seoses sellega võiks üks euro olla psühholoogiline piir, kus võiks müüki kaaluda,“ ütles Pärn.

Tallinki majandusaasta teise kvartali kahjum vähenes mulluselt 16,3 miljonilt 9,4 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2011, 17:52
Otsi:

Ava täpsem otsing