Alcoa avas kvartali loiult

Fredy-Edwin Esse, California 12. aprill 2011, 09:44

Ühendriikide suurim alumiiniumitootja Alcoa teatas analüütikute prognoose ületanud esimese kvartali kasumist, kuid firma käive jäi ootustele alla ning see vedas ka firma aktsia alla.

Firma pööras aastataguse 201 miljoni dollarilise ehk 20 senti aktsia kohta puhaskahjumi 308 miljoni dollari ehk 27 senti aktsia kohta suuruseks kasumiks, vahendab Bloomberg. Kasum ilma restruktureemiskuludeta ja ühekordsete kuludeta oli 28 senti aktsia kohta, ületades ühe sendiga Bloombergi poolt küsitletud analüütikute prognoosi.

Alcoa käive aastas aastatagusega võrreldes 22% võrra, 4,89 miljardilt 5,96 miljardi dollarini. Analüütikud lootsid firma käibenumbriks näha 6,06 miljardilt. 

"Kokkuvõtvalt ma ütleksin, et tegu on väga tugeva kasumiga," ütles Desjardins Securitiesi analüütik John Redstone Bloombergile. "Põhjus peitus veidi madalamates kuludes, kuid ma ei ütleks, et Alcoa ületas või jäi lootustele alla, kui erinevus on alla viie sendi."

Firma kinnitas enda varasemat prognoosi, et ülemaailmne alumiiniuminõudlus kasvab sel aastal 12% võrra. "Meie väljavaade 2011. aastaks ja edasi on jätkuvalt väga positiivne," ütles firma tegevjuht Klaus Kleinfeld.

Alcoa on traditsiooniliselt esimene firma Dow Jones tööstuskeskmises, kes alustab kvartaalsete majandustulemuste avalikustamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. April 2011, 10:41
Otsi:

Ava täpsem otsing