Jaapani peaminister tänab sõpruse ja abi eest

Anne Oja 12. aprill 2011, 17:52

Jaapani peaminister Naoto Kan tänab kõiki inimesi, organisatsioone ja riike, kes aitasid Jaapani rahval looduskatastroofi tagajärgedega võidelda.

Järgneb peaminister Naoto Kani kiri.

 

 

 

 

Aitäh Kizuna eest!

Kuu aega on möödas Jaapanit tabanud enneolematust maavärisemisest, mille tagajärel hukkus tuhandeid väärtuslike elusid. Praeguseni on enam kui 150 000le inimesele ainsaks varjupaigaks evakuatsioonilaager.

Tsunamist laastatud piirkondades polnud toitu, vett, elektrit ja elanikel puudus
igasugune võimalus ühenduseks muu maailmaga. Sel raskel ajal koondusid inimesed kõikjal maailmas meid aitama ja julgustama.

Iga tekk ja iga tassitäis suppi soojendas südant ja aitas külmale vastu panna nendel, kes olid kaotanud kõik. Päästemeeskonnad tegid kangelaslikult oma tööd otsides varemetehunnikutest ellujäänuid, samal ajal kui päästeteenistus väsimatult vigastatute eest hoolitses.

Senimaani jõuab kõikjalt maailmast meieni tohutul hulgal julgustavaid soove, palveid ja toetusavaldusi. Me hindame siiralt Kizunat, mida meie sõbrad üle kogu maailma on üles näidanud ja ma tänan südamest igat riiki ja organisatsiooni ning igat üht isiklikult osutatud abi eest.

Taastamistööd on juba alanud ja me teeme kõik endast sõltuva, et kontrollida olukorda Fukushima Daiichi aatomielektrijaamas.

Olen kindel, et meie endi jõupingutuste ja rahvusvahelise kogukonna abistaval toel
Jaapan paraneb ja muutub veelgi tugevamaks. Siis tasume heldelt teie abi eest.
Sellise sooviga südames pühendame oma jõu ja energia ülesehitustöödele.

Tänutunne teie vastu aitab kasvatada lootust meie hinges, ja meie, jaapanlased, oleme selle eest teile siiralt tänulikud.

Sõpra tuntakse hädas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. April 2011, 17:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing