Anne Oja • 13. aprill 2011 kell 11:26

Ansip: me ei tegele leiva, saia ega elektri hinnaga

Eesti valitsus ei pea tegelema leiva, saia ega elektri hinna kehtestamisega, ütles peaminister Andrus Ansip.

Ansipile elektri hinna teemalise küsimuse esitanud riigikogu liige Lembit Kaljuvee leidis, et kindlasti peaks peaminister sekkuma, kui monopoolne energiafirma ajab majandusministeeriumi toel järjekindlalt kodu- ja suurtarbija vaenulikku elektrihinnapoliitikat, vahendas riigikogu pressitalitus.

Selle tõestuseks on Eesti Energia järjekordne võrgutasude 13% tõstmise taotlus. "Miks peab juba täna Eesti kodutarbija maksma ühe kilovattunni elektrienergia eest 10,4 senti kui Põhjamaades on see 10 senti?" küsis Kaljuvee.

Ansip ütles, et ei riigikogu ega ka valitsus pea tegelema hindade kehtestamisega – ei leiva, saia ega ka elektri hinna kehtestamisega. „Seal, kus turg on monopoolse ettevõtte käes, peaks hinna kehtestama konkurentsiamet. Olen veendunud selles, et ka kõnealust Eesti Energia taotlust konkurentsiamet väga põhjalikult menetleb ja langetab sellise otsuse, mis on tarbijatele vastuvõetav ning üksiti tagab ka energia tootmise tulevikus,“ märkis peaminister.

Ansipi hinnangul on proportsioonid elektrienergia tootmise hinna ja võrgutasude vahel olnud tavaliselt 50:50. Eesti puhul on selline enam-vähem võrdne jaotus olnud juba pikka aega.

Ansip kordas, et ta usaldab konkurentsiametit täielikult ega tahaks nende tegevusse sekkuda. „Ma ei tahaks olla peaminister, kes lööb rusika lauda ja konkurentsiamet kohe teeb sellise rehkenduse nagu peaminister soovib,“ selgitas ta.

Hetkel kuum