Eesti põrus OECD maksutestis

Katariina Krjutshkova 18. aprill 2011, 00:00

Kahe ELi liikmesriigi reedel avalikustatud eksperthinnangutes märkis OECD, et nad mõlemad ei täida infovahenduse miinimumnõudeid.

Täpsemalt leiti, et Eestil polnud õigust saada ega edastada teavet ning tekkis raskusi päringute tegemisel, sest informatsiooni levitamise vahendid polnud paigas.

Eesti raportis märgiti, et puudused on kohalikes seadustes, mis piiravad õiguse väljaselgitamiseks pangalt andmeid koguda. Raport soovitas muuta Eesti õigusakte.

"Peaks olema nii, et pangakonto infole saab ligi, kui uurimise all oleva inimese identiteet on kindlaks tehtud," märkis raport.

Rahandusministeeriumi avalike suhete peaspetsialist Mailin Aasmäe sõnas, et ka praegu on maksuhalduritel põhjendatuse korral võimalik pankadest klientide kohta andmeid saada.

"Küsimus OECDga on tekkinud eelkõige seoses sellega, mida maksuhaldur peab pangale esitatavas järelepärimises välja tooma, kui soovitakse pangaklientide andmeid saada. Analüüsime OECD ettepanekut ja kaalume vajaduse korral ka seadusemuudatusi," sõnas Aasmäe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing