Keskerakond: valitsus saab elektri hinnatõusu pidurdada

Anne Oja 18. aprill 2011, 18:26

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lembit Kaljuvee ütles täna riigikogus ees, et valitsusel on mitmeid võimalusi elektri hinna kontrolli all hoidmiseks, teatas erakond.

Majanduskomisjoni liige Kaljuvee tõi oma kõnes esile, et üldiste hinnatõusude leevendamiseks peab valitsus võtma kasutusele meetmeid, mille abil seista vastu elektri hinna tõusule.

“Elektri hind koosneb kolmest põhikomponendist: üks on nn aktiivenergia hind – turuhind, mille tõusust räägitakse; teine kolmandik on elektrivõrgu tasu, n-ö elektri transportimine; kolmas komponent on maksud – aktsiisimaks, taastuvenergiamaks ja käibemaks,” selgitas Kaljuvee.

“Valitsus saab hinnakujundusel kaasa rääkida maksudes,” märkis Kaljuvee, “seda eelmine valitsus muide ka aktiivselt tegi, tõstes nii aktsiisi, käibemaksu kui ka taastuvenergiamaksu.”

Kaljuvee sõnul saab valitsus ja ka majandusministeerium öelda, kui palju lubatakse tõsta võrgutasusid. “Järgmise ringiga tuleb juba Elering tahtma oma võrgutasu tõusu. Majandusminister ei tahtnud öelda seda numbrit, ta kindlasti teab ja see ehmatab teda. See number, mina võin spekuleerida, on 30-40% või isegi rohkem.”

“Panen meile kõigile südamele, et survestaksime valitsust vaatama tõsiselt elektrimakse läbi vaatama ning hoidma kontrolli all võrgutasusid, sest elektri hinna tõusule järgneb ka teiste hindade tõus,” lõpetas Kaljuvee.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. April 2011, 18:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing