SEB lõi käed RSAga

Alyona Stadnik 19. aprill 2011, 12:53

SEB Pank ja globaalne kindlustusgrupp RSA teatasid täna, et alustavad koostööd varakindlustustoodete pakkumisel SEB klientidele Eestis.

Kokkulepe näeb ette, et RSAst saab ainus varakindlustuse pakkuja panga müügivõrgus. „RSA näol leidsime strateegilise partneri, kellel on väga muljetavaldav kogemus erinevatelt turgudelt ning ambitsioon olla arengumootor Eestis,“ kommenteeris SEB juhatuse esimees Riho Unt uut partnerit.

SEB on  pakkunud kindlustustooteid juba 10 aastat läbi kindlustusmaakleri. „Kindlustusmaakleri osas me vahendame seda teenust, kuid tundes vastutust kliendi ees, siis me soovime pakkuda kliendile kontrollitud teenust, konkurentsieelist ja seda, et nad ei peaks mõtlema, kas nende poliisid on panka edastatud või ei ole,“ kirjeldas Unt ning lisas, et RSAga on selline koostöö vorm, mis võimaldab neil hallata klientide varakindluse varasid.

Undi sõnul valisid nad strateegiliseks parteriks just RSA, sest just nendega koos nad saavad muuta kindlustusturgu. „Me näeme väga pika ajalooga ja hea teenindusega ettevõtet. Meil on nendega hea koostöö Rootsis,“ lausus Unt.

RSA Kesk- ja Ida-Euroopa müügidirektor David Hill ütles, et RSA grupp on Eesti turust äärmiselt huvitatud. „Hiljutine eurole üleminek muutis Eesti investeerimiskliimat veelgi meeliköitvamaks ning RSA on võtnud selge suuna, et tugevdab siin oma kohaolekut,“ kommenteeris Hill. RSAle kuulub Leedu suurim kindlustusseltsi Lietuvas Draudimas ja Lätis suuruselt teine kindlustusselts Balta.

„Eesti turul on RSA alates aastast 2007. Läbi majandussurutise oleme kogu aeg kasvanud ja pakkunud klientidele uusi teenuseid. Me tahame Eestis kiiresti kasvada ja see kasv saab tulla ainult sellest, et turule tuuakse uusi lahendusi, mis meeldivad klientidele,“ kommenteeris RSA Kindlustuse tegevjuht Eestis Kaido Kepp. Ta lisas, et Eesti majanduse väljavaated on läinud paremaks ja neil on usk  arendusse. See kokkulepe viib RSA Eesti viie suurima kindlustusfirma sekka,“ nentis Kepp.

Alates 16. maist 2011 saavad SEB laenu- ja liisingukliendid RSAlt pangatootega kaasneva kindlustuspakkumuse. Teised SEB kliendid saavad kindlustustooteid osta SEB veebilehe või kontorivõrgu kaudu. Koostöös SEBga pakutavad RSA tooted on järgmised: kasko- ja liikluskindlustus, kodu- ning reisikindlustus ning ärivara kindlustus.

Koostöölepe võimaldab pakkuda klientidele valikut uusi ja uuendatud kindlustuspakkumisi - laia kindlustuskaitse, usaldusväärse ja efektiivse kahjukäsitluse ning mõistlike hindadega. Seejuures ei ole SEB klientide valikuvabadus piiratud RSA pakkumisega. Koostöö ei mõjuta kehtivaid kindlustuslepinguid.

Elukindlustustooteid pakub SEB klientidele endiselt SEB Elu- ja Pensionikindlustus ning laenumakse kindlustust koostöös pangaga Genworth. Koostöölepinguga hakkab pank tegema ettevalmistusi SEB Kindlustusmaakleri tegevuse lõpetamiseks ning personalile pakutakse uut ametikohta RSAs. Osapooled on koostööst teavitanud asjassepuutuvaid ametkondi.

Mis on mis:
SEB on juhtiv Põhjamaade finantsteenuste grupp, mis pakub Rootsis ning Balti riikides finantsnõustamist ning laia valikut finantsteenuseid. SEB rahvusvaheline haare väljendub grupi tegevuses 20 riigis üle maailma. Seisuga 31. detsember 2010 ulatusid grupi varad 2180 miljardi Rootsi kroonini (243 miljardit eurot) ning hallatavate varade maht 1399 miljardi Rootsi kroonini (156 miljardit eurot). Grupis töötab ligi 17 000 inimest.

300-aastase ajalooga RSA kuulub maailma juhtivate rahvusvaheliste, börsil noteeritud kindlustusgruppide sekka. RSAl on ulatuslik tegevus Ühendkuningriigis, Skandinaavias, Kanadas, Iirimaal, samuti Aasias ning Lähis-Idas, Ladina-Ameerikas, Kesk- ja Ida-Euroopas ning ettevõte saab pakkuda kindlustusteenuseid enam kui 130 riigis. Üldkindlustusele keskendunud RSAl on ligi 21 000 töötajat ning 2010. aastal oli kindlustuspreemiate maht 7,5 miljardit naela (8,7 miljardit eurot). Ettevõte sisenes Eesti turule 2007. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. April 2011, 13:04
Otsi:

Ava täpsem otsing