Alyona Stadnik • 21. aprill 2011 kell 5:20

Eesti tihendab suhteid Araabia Ühendemiraatidega

Välisminister Urmas Paet ja Araabia Ühendemiraatide välisminister Abdullah bin Zayed Al Nahyan kirjutasid Abu Dhabis alla Eesti ja Araabia Ühendemiraatide investeeringute kaitse ning topeltmaksustamise vältimise lepingutele.

Välisminister Paeti sõnul on Araabia Ühendemiraadid Pärsia lahe piirkonnas Eestile järjest olulisem koostööpartner, kellega tuleb suhteid elavdada.  „Selleks nimetame Araabia Ühendemiraatidesse saadiku, alustame regulaarseid poliitilisi konsultatsioone ning soovime tihendada ka kaubandussidemeid,“ lisas ta.

Paeti sõnul tuleb jätkata ka tööd Araabia Ühendemiraatide viisanõuete leevendamiseks Eesti kodanikele, sest Araabia Ühendemiraatide populaarsus Eesti kodanike turismisihtkohana kasvab.

Araabia Ühendemiraatide välisminister Abdullah bin Zayed Al Nahyani sõnul on Eesti Araabia Ühendemiraatidele Põhja-Euroopas huvitav partner, kellega ollakse suhtlemise tihendamisest huvitatud.

Paet ja Abdullah bin Zayed Al Nahyan käsitlesid kohtumisel ka Liibanonis röövitud Eesti kodanikega seonduvat ning Araabia Ühendemiraadid on valmis Eestit võimalusel abistama.

 

 

 

 

 

Hetkel kuum