Astu sagedamini rutiinist välja

Urve Vilk 25. aprill 2011, 00:00

Juhtimikonsultant Margus Alviste räägib Juhtimisele antud intervjuus, et me elame kontseptsioonide maailmas, mis on täis juhtimisvigu. Iga asutus, ettevõte, organisatsioon ja riik sisaldab suures koguses juhtimisvigu, mis on tekkinud erinevate kontseptsioonide põrkumisel. Kogeme seda alates sünnist kuni surmani. Ning mida rohkem on erinevaid kontseptsioone meie ümber, seda keerukam on reaalsust mõne teise inimese tekitatud kontseptsioonist eristada. Selleks, et maailma taas adekvaatsemalt tajuda ning teha otsuseid, mis ei põhineks mitte meie soovidel ja ideaalidel, vaid reaalsel maailmal, tasuks julgelt silmad lahti teha ning elu tema täies hiilguses kaeda.

Kas kõigil on tahtmist ja külma närvi selle tegemiseks karvakasvanud ja õlut joovate meeste juurde maale poe taha minna, nagu Alviste soovitab, on ilmselt juba individuaalne, ent võimalusi igapäevarutiinist ja sellega kaasnevatest illusioonidest väljumiseks on teisigi.

Meenub kas või see värske tunne, mida oleme kogenud pärast reisilt koju naasmist, kuna tavapärasest keskkonnast väljas olles oled huvipakkuvat maailma sunnitud jälgima märksa erksama pilguga kui tuttavlikku omaks saanud kodust ümbrust. Selletaoline avatud olek ning vastuvõtlikkus uuele ja huvitavale käivitab meis loovuse, tehatahtmise ning vaimuerksuse, mis igapäevarutiinis taas uinuma kipub.

Seega tasub rutiini lõhkuda igapäevaselt ja kõikjal. Ega ilmaasjata ei soovita psühholoogid teha igasse päeva pisikesi ümberkorraldusi, mis takistaks elu üksluiseks ja halliks muutumist ning tagaks vaimuärksuse, tagades nii paremad igapäevased tulemused ja kiirema seatud eesmärkide saavutamise. Piisab sellestki, kui minna tööle eri päevadel eri teid pidi, lõunastada eri kohtades, tellida uusi roogi, valida vähetuttavaid lauakaaslasi jne. Lihtsad ja mitte eriti keerukad sammud, mis meid samas rutiinist välja kisuvad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing