Bernanke võtab Trichet’st eeskuju

Sirje Rank 25. aprill 2011, 13:31

USA keskpanga juht Ben Bernanke teeb ajalugu, andes kolmapäeval esimest korda USA keskpanga 97 aastases ajaloos intressimäärasid arutanud koosoleku järel pressikonverentsi.

Euroopas on see n.ö tavaline asi – keskpanga juht Jean-Claude Trichet põhjendab intressiotsust iga nõupidamise järel ning välja on kujunenud signaalsõnad, millest panga järgmisi samme välja lugeda.

Näiteks lasi Trichet viimasel pressikonverentsil lipsata fraasi "jälgime toimuvat väga hoolikalt", millega on varem mõista antud, et ca kahe kuu pärast on euroalal oodata intressimäärade tõusu.

Nüüd ootavad investorid sarnaseid märke ja signaalsõnu Bernankelt, et aimu saada, kui kaua keskpanga ülimalt lõtv rahapoliitika veel kestab.

See on oluline pea kõigi investorite jaoks. Näiteks kerkisid aktsiad läinud nädalal 33 kuu tipptaseme lähedale suuresti tänu keskpankade lõdvale rahapoliitikale, vahendas agentuur Reuters..

Samuti on sel nädalal huviorbiidis USA mitmete riigivõlakirjade müük, mis tavaliselt kulgeb erilise põnevuseta. Nüüd aga on tegemist esimese müügiga pärast reitinguagentuuri S&P hoiatust, et USA võib oma suure eelarvedefitsiidi ja võlakoorma tõttu kõrgeimast AAA reitingust ilma jääda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2011, 12:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing