Fordilt loodetakse tugevat kasumit

Fredy-Edwin Esse, California 25. aprill 2011, 10:49

Homme enda kvartaalsed majandustulemused avalikustav Ford Motor võib analüütikute sõnul teatada suurimast esimese kvartali kasumist pärast 1998. aastat.

Fordile on edu toonud eelkõige kütusesäästlikud uued mudelid, mis Ühendriikide tugevalt tõusnud kütusehindade taustal on tarbijatele üha atraktiivsemad.

Bloombergi küsistletud analüütikud prognoosivad firma kasumiks 50 senti aktsia kohta, võrreldes aastataguse 46 sendiga.

Kolme analüütiku hinnangul tõuseb USA suuruselt teise autotootja puhaskasum 2,1 miljardi dollarini, mis on suurim esimese kvartali kasum pärast 1998. aastat.

Fordi tegevjuht Alan Mulally on sihiks võtnud parandada autode kütusesäästlikust ja tõsta sellega uute mudelite nagu Fiesta ja Explorer läbimüüki. Investorid on aga endiselt mures, et kallinev kütuse hind õõnestab tarbijate soovi ja kindlust soetada uusi autosid.

"Autot tankides ei tunne ma enam ennast nii kindlana kui varem," ütles Hodges Capital Managementi fondijuht Gary Bradshaw. "Ma usun endiselt, et Ford peab tormile vastu. Seekord on nad paremini valmistunud."

Fordi aktsia on sel aastal kukkunud 8,1%, sest kütuse hinnad kallinevad ja autotootja neljanda kvartali tulemused olid loodetust kehvemad, jäädes analüütikute keskmisele prognoosile 38% alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2011, 10:49
Otsi:

Ava täpsem otsing