Fordi kasuminumber võib hakata vähema

Raivo Sormunen 27. aprill 2011, 00:00

Ford suutis teenida esimeses kvartalis 2,6 miljardit dollarit kasumit. Kasumi poolest on tegemist ettevõtte parima aasta algusega pärast 1998. aastat. Küsimus on aga, kas ja millal see kasuminumber suudetakse ületada.

"One Ford" strateegia sihikul. Kasumile aitas kaasa kütusesäästlike väike- ja keskklassi autode müügi kasv USAs ja kulude vähendamine Euroopas. Hoolimata toorainete hinnatõusust suutis firma olla kasumlik kõikides regioonides.

"Meie tiim tuli välja väga hea kvartalitulemusega koos korraliku kasvu ja arenguga kõikides regioonides," märkis Fordi president Alan Mulally. "Me jätkame kiirendatult tööd oma globaalse "One Ford" plaaniga (strateegia, mis tähendab ühe ja sama automudeli sarnast tootmist kõikidel turgudel).

Võlg kahaneb jõudsalt. Enne suurt regressiooni suutis Ford end suurte laenudega jalul hoida ning pääseda erinevalt teistest USA autotootjatest ilma valitsuse abita. Laenude teenindamisega on Ford saanud hästi hakkama, kvartaliga vähenes võlakoorem 19,1 miljardilt 16,6 miljardile dollarile.

Ettevõtte finantsjuht Lewis Booth märkis, et firma on Jaapani maavärina tõttu kaotanud Aasia üksuste tootmismahu languse tõttu 12 000-14 000 masinat, kuid sellel pole kasuminumbrile suurt negatiivset efekti.

Head tulemused aitasid Fordi aktsial eile hommikul tõusta 3,5%, tasemeni 16,05 dollarit. Samas on raske uskuda, et Fordi aktsia suudab lähiajal välja jõuda aasta alguses saavutatud 18,97 dollarini ehk kõrgima tasemeni pärast 2001. aastat.

Aktsia hinna tõusul piir ees. Aktsia hinna tõusul on tõenäoliselt piir ees, kuna järgnevateks kvartaliteks niivõrd head kasumit enam oodata ei ole. "Arvestades oodatust väiksemat Ford Crediti üksuse kasumit, kasvavaid laenukulusid, sesoonseid iseärasusi ja suuremaid investeeringuid oma pikaajalise kasvu ja brändi kindlustamiseks enam sellist kasumit oodata ei ole," märkis Ford.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing