Kohtutöötajad said ekslikult lisatasu

Kadri Jakobson 27. aprill 2011, 00:00

"Peame kahetsusväärselt tõdema, et kohtute raamatupidamiskeskuse palgaarvestaja eksimuse tõttu on osale Harju maakohtu töötajatele tõepoolest alusetult lisatasu välja makstud," ütles kohtute raamatupidamiskeskuse juhataja Christer Haimi.

Väike näpuviga, aga palju pahandust. "Eksimus tekkis seetõttu, et palgaarvestaja unustas sisestada palgaarvestuse programmi lisatasu lõppkuupäeva. Nimelt oleks Harju maakohtu kohtudirektori 17.03.2010 käskkirja kohaselt tulnud tasuda töötajatele lisatasu kuni 2010. aasta 31. detsembrini, kuid nimetatud lõpukuupäev jäi programmi sisestamata," selgitas ta.

Haimi sõnul maksti sellest tulenevalt 58 töötajale ekslikult välja lisatasu kokku brutosummas 7873,78 eurot.

"Kohe, kui raamatupidamiskeskus vea avastas, pöördusime Harju maakohtu poole ning arutasime, millised on võimalused vea parandamiseks. Kohtute raamatupidamiskeskus pöördus üleeile teatistega ekslikult lisatasu saanud kohtutöötajate poole ning palus neil anda oma kirjalik nõusolek enammakstud lisatasu tasaarvestamiseks ajavahemikul aprill kuni november 2011. Nüüdseks on mitu töötajat jõudnud oma kirjaliku nõusoleku juba ka anda. Kindlasti jätkame koostöös kohtuga teavitustegevust ning räägime inimestega ka personaalselt, et olukorda selgitada ja vabandada," rääkis Haimi.

Vea teinud palgaarvestaja töösuhe on Haimi sõnul praegu peatatud isiklikel põhjustel. "Sellest tulenevalt ei ole praegu võimalik rääkida ka tema karistamisest," lisas ta.

Töötajad nördinud. Äripäeva andmetel teatati raha tagasimaksmisest kohtutöötajatele esmaspäeval ning see tekitas üldise pahameele. Kohtutöötajate sõnul on nende palgad niigi väga madalad, jäädes paljudel juhtudel 400-500 euro vahele. 24. märtsil saatsid kohtutöötajad ka ühise märgukirja justiitsministeeriumisse, kus palusid palkasid korrigeerida, kuid seni pole ministeerium vastanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing