Bernanke: Ma pole kindel, millal saame intressimäärasid tõsta

Rait Rebane 27. aprill 2011, 23:15

Täna pärast Föderaalreservi uute rahapoliitika suundade väljakuulutamist toimunud pressikonverentsil tõded USA keskpanga juht Ben Bernanke, et jätkavad teise majanduse abipaketiga juunini. Samas kinnitas mees, et kolmandat abipaketti inflatsiooni tõttu ei tule.

Bernanke pressikonverents toimus pärast seda kui Föderaalreserv teatas, et hoiab intressimäärad nullilähedal ning jätkab juunini 600 miljardi dollari suuruse abipaketiga. Samuti kergitas USA keskpank selle aasta inflatsiooniprognoosi 2,1 kuni 2,8 protsendini, Bernanke lisas hiljem, et kõrge inflatsioon on ajutine. 

Föderaalreservi juht teatas, et keskpank pikendas madalate intressimäärade perioodi, kuid ei täpsustanud, millal võiks toimuda muutusi.

„Intressimäärad on vaja hoida madalad, et aeglustada inflatsioonikasvu,” teatas Ben Bernanke, „kui nõutavad tingimused on saavutatud, võime hakata tõstma intressimäärasid.”

Föderaalreservi juht kaitses jätkuvalt 600 miljardi dollari suurust teist abipaketti, kuid kinnitas, et inflatsioonikasvu tõttu pole kolmas abipakett enam võimalik.

„Töökohtade loomiseks, peame hoidma inflatsiooni kontrolli all,” teatas Bernanek.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2011, 23:15
Otsi:

Ava täpsem otsing