Kasvuhoonet võib pidada aknalaual

Gerli Ramler 28. aprill 2011, 00:00

Toakasvuhooned on enamasti plastmassist ja kaanega varustatud. Kaas on vajalik, et tagada niiskust ning soojust, sest nii on aurumine mulla pinnalt väiksem. Aeg-ajalt võiks kaant siiski eemaldada, et vältida liigset vee kondenseerumisest tulenevat niiskust. Toakasvuhoone on reeglina korduvkasutusega, hoiab kokku ruumi ning annab lihtsa võimaluse taimede liigutamiseks. On olemas spetsiaalsed toakasvuhooned turbatablettide tarvis, millel on põhjas madalad süvendid.

Sobiv suurus on peamine. "Eelkõige tuleb leida elamisse sobiva suurusega toakasvuhoone," jagab Hansaplant OÜ turundusjuht Maivi Talving näpunäiteid. "Lisaks erinevatele mõõtmetele on erinev ka sisu."

Ta lisab, et mugav on kasutada plast- või turbapottidega varustatud komplekte. Valikus on ka lihtsaid pottideta toakasvuhooneid, kuid ettekülvide tarbeks on komplekte koos turbatablettidega. Mõningatel toakasvuhoonetel on ka lisafunktsioonid - altsoojendusmatid, reguleeritavad ventilatsiooniavad, kastmissüsteemid jne. Ent Talving leiab, et nende vajadust ei ole mõtet üle hinnata. "Elu on näidanud, et eelkõige hindavad kliendid siiski kasvuhoonete kasutusaega ehk tahavad üht minikasvuhoonet kasutada mitu hooaega."

Pikendab aiahooaega. Toakasvuhooned pole ainult head taimede ettekasvatamiseks, vaid ka sügisel sooja hooaja pikendamiseks oma kodus. Kui välistemperatuur liiga madalaks kahaneb, on aeg taimekasvatus taas tuppa aknalauale või külma tuule eest varjatud terrassile kolida.

Minikasvuhooneid saab lisaks aknalauale paigaldada ka maja- või kuuriseina külge või rõdule. Väiksemate toakasvuhoonete hinnad algavad kolmest eurost. Uhkemate disaini- ja tehnikaimede eest tuleb välja käia tunduvalt rohkem, hind võib küündida isegi 1270 euroni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing