Koondamine aitas endale luua meelepärase töökoha haljastusäris

Tiiu Leppimann 28. aprill 2011, 00:00

Pärast 2004. aastal Räpina Aianduskooli aia- ja maastikukujundaja eriala lõpetamist olen olnud pidevalt tööl ka haljastusfirmas. Alustasin põhitöö kõrvalt osalise tööajaga, hiljem valisin juba täiskohaga töö. 2010. aasta septembris mind aga koondati. Sellest sai alguse mõte luua endale ise meelepärane töökoht.

Novembris-detsembris 2010 läbisin BCS Koolituse pakutud ettevõtluskoolituse, mille käigus valmis äriplaan Divinal OÜ loomiseks. Märtsis 2011 sain äriplaanile toetuse töötukassast.

Konkurents haljastusvaldkonnas on kahtlemata tihe, seda eriti Tallinnas ja Harjumaal. Kuid ma näen siiski võimalust sellele turule sisenemiseks. Valisin alustamiseks just varakevadise aja, kuna siis on vajadus aiahoolduse järele kõige suurem. Oma klientidena näen nii eramajade omanikke kui ka korteriühistuid.

Suurem tähelepanu on suunatud rohelise mõtteviisiga inimestele, kuna järjest rohkem tarbijaid pöörab tähelepanu loodussäästlike lahenduste kasutamisele.

See on tingitud nii majanduslikust olukorrast kui ka inimeste kõrgemast teadlikkusest. Seetõttu pakubki Divinal võimalikult palju keemiavabu lahendusi nii umbrohu-, kui kahjuritõrjeks. Ka puitmajade korrastamise ja renoveerimise käigus vabanevat materjali saab edukalt kasutada aiakujunduses.

Tallinna linna toetatav programm "Hoovid korda" annab korteriühistutele võimaluse oma airuumi paremaks kasutamiseks ja haljastusfirmadele võimaluse oma teenuseid pakkuda.

Et tagada haljastusettevõtte aastaringne toimimine, tuleb osa töid kindlasti planeerida talvehooajale. Sellised tööd on näiteks aia projekteerimine ning kevadtalvel puude ja põõsaste hoolduslõikus. Rahulikum talvehooaeg annab ideaalse võimaluse enesetäiendamiseks ja messide külastamiseks, et olla kursis aiandusmaailmas toimuvaga.

Nagu paljudes teistes valdkondades, loevad ka haljastuses just isiklikud kontaktid ning väga tähtis on püsivate kliendisuhete hoidmine. Toimiva aiaruumi loomisel on kõige olulisem just pererahva soovide ja vajadustega arvestamine. Iga aed on eriline ning just see teebki selle töö minu jaoks nauditavaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing