Küistlus

ÄP 28. aprill 2011, 00:00

Meie büroo sisehaljastuses on kasutatud nii tehiskompositsioone kui ka toalilli, kõigis neljas nõupidamisteruumis on suured potililled, samuti puhkealadel. Ka töötajate tööruumides on taimi, aga mitte kõigis.

Toalillede eest kannab hoolt koristaja. Ainult rõdul olevad suvelilled istutavad meie oma töötajad igal kevadel ise, kastmise eest kannab hoolt koristaja.

Eelarvet kahjuks ei oska öelda, kuna lilli oleme soetanud /välja vahetanud aja jooksul vastavalt vajadusele ja otseselt eelarves sellist rida ei ole.

Kontoripind, mida haljastada, on ca 300 m2. Taimi on sellel pinnal 150 ringis, neist ligi pooled on kummipuud. On ka suured toakased, sõnajalad, erinevad kaktused, havisabad, ekmead, jõulukaktused, draakonipuud, yuccad, aaloed jne. Taimi me viimastel aastatel ostnud ei ole. Paar aastat tagasi tegime aktsiooni, pannes kuulutuse internetti: kui kellelgi on üle suuri toataimi, mis enam ära ei mahu, siis me võtame need rõõmsasti vastu enda kontorisse. Tuli terve hulk taimi.

Hooldamise eelarve on hinnanguliselt 50-300 eurot aastas (väetis, muld, putukatõrje, lillepotid).

Kastame ja hooldame ise, eelmisel aastal käis meil korra aednik kaemas ja nõu andmas.

Dimela kontor ei ole päris tavaline kontor. Peale koerte, kes meil töötajatega koos tööl käivad, on meil ka palju rohelust - kahe korruse peale kokku üle 60 potilille. Rohelust on meil kõikjal: aknalaudadel, riiulitel, põrandal ning töölaudadel. Paljud taimed oleme saanud kingitusena, aga enamus on kodust toodud ja ise paljundatud täiesti tavalised potitaimed. Lillede eest hoolitseb meie kontori rohenäpust koristaja ja me oleme tema rohelise hobi üle väga rõõmsad. Kui mõni taim on ka longu vajunud, siis leidub ikka keegi, kes taimele vett valab.

Meie kontori pind kahel korrusel kokku on ca 345 m2 ja ainuke kulu roheluse peale on kevad-suve perioodil mõne mullakoti, vedelväetise ja uue lillepoti ostmine.

Eesti Pank kasutab püsililli, mille hooldamise teenust ostame sisse. Püsililli hooldatakse üks kord nädalas. Püsilillede ostmiseks ja hooldamiseks kulub aastas umbes 3000 eurot. Kui palju on pinda sisehaljastuse all, on keeruline öelda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing