Lipstok: surve palgakasvuks on tunnetatav

Kaisa Gabral 27. aprill 2011, 13:54

Palgasurved on majanduse kasvufaasis tunnetatavad, kuid palgakasvu planeerimisel peab arvestama ka tootlikkusega, lausus täna pressikonverentsil Andres Lipstok.

Palgasurve ja alusinflatsiooni mõju tarbijahindade kasvule on olnud tagasihoidlik, kuid ettevaates tuleb toormehindade tõusu ülekandumise vähendamiseks Lipstoki hinnangul pöörata tähelepanu konkurentsi suurendamisele siseturul.

Lisaks tasub suhtuda tähelepanelikult hinnakujundusse ja vältida tootlikkkust ületavat palgakasvu, et säiliks ettevõtte konkurentsivõime.

Lipstoki hinnangul osutus 2010. aasta valitsuseelarve tasakaal prognoositust paremaks.  "Tuleks lähtuda 2010. aasta kevadel kokku lepitud eelarvestrateegiast, mis nägi ette ülejääki jõudmist 2013. aastal. Tahaks valitsust innustada seda eesmärki täitma. Pole vaja ju rääkida, kui oluline on reservide olemasolu ja kui palju reserved aitasid meid kriisiajal. Meil polnud vaja kuhugi pöörduda ja abi küsida, saime hakkama. Reservide kogumine on oluline eriti nüüd, kui majandus pöörab noka ülespoole," märkis Lipstok täna pressikonverentsil.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2011, 13:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing