Töötukassa juhi karistus heastati preemiaga

Anne Oja 28. aprill 2011, 00:00

Töötukassa nõukogus juhatuse premeerimist arutanud Tarmo Kriis ütles, et tulemustasuna otsustati tänavu maksta 1,5 kuupalka.

"See on töötukassas tõepoolest selline traditsioon, et aruande kinnitamisel määratakse ka preemiat," selgitas Kriis. "Majanduskriisi ajal ühel aastal me ei maksnud."

Väljakujunenud tavad. Kriis lisas, et traditsiooni kohaselt saavad töötukassa juhid audiitori märkusteta majandusaasta aruande eest ühe kuupalga jagu preemiat, kuid tänavu otsustati heade majandustulemuste puhul maksta pool kuupalka lisaks.

Tasu suurus jäi saladusse. Töötukassa avalike suhete juht Erko Vanatalu kinnitas infot tulemustasu maksmise kohta, kuid keeldus täpsustamast, kas majandustulemuste kinnitamisega kaasnev tulemustasu maksmine on kirjas juhatuse ametilepingutes või mitte.

"Ma arvan, et see on koefitsient ja ametipalgaga seotud, mitte konkreetne summa," märkis Vanatalu napilt.

"Arvestades, et tööhõivesse lisandus rohkem kui 40 000 inimest, kellest märkimisväärne osa kasutas töötukassa teenuseid, oli töötukassa tegevus hea," ütles Pevkur pressiteate vahendusel.

Töötukassa nõukogusse kuuluv ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga nimetas tulemustasu otsuse põhjustena audiitori märkuste puudumist ja keerulistes majandusoludes toimetulekut.

"Niipalju kui mina tean, on selline põhimõte olemas nii haigekassas kui ka töötukassas, aga haigekassas on summad muidugi tunduvalt suuremad," ütles Taliga. "Ametiühingute keskliit aruande kinnitamisel aga tulemustasu ei maksa."

Minister jäi tabamata. Sotsiaalminister Hanno Pevkurilt eile kommentaari saada ei õnnestunud.

Töötukassa juhatusse kuuluvad Meelis Paavel, Pille Liimal ja Erik Aas. Meelis Paavel sai 2010. aasta eest tasudena 537 896,74 krooni, mis teeb 44 800 krooni kuus. Erik Aas teenis 452 298 krooni ja Pille Liimal 435 094 krooni aastas.

Töötukassa riigihangetel toimunud kokkumängukahtlused avalikustas eelmisel aastal Äripäev ning artiklite autor Kadri Jakobson pälvis töötukassas toimunu paljastamise eest parima uudise preemia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing