Romantilised helid naaberriigist Soomest ja Alpi nõlvadelt

ÄP 29. aprill 2011, 00:00

Põhjamaade sümfoonikud koos dirigent Anu Tali ning solistide Anu ja Piia Komsiga pakuvad kevadiselt kaunist ja õhulist muusikat Salonenilt, Ravelilt, Tambergilt ja Mahlerit.

"Kui hooaja avakontserdil läks Põhjamaade sümfooniaorkester kaasa sügise tumeda sügavusega, siis see kontsert tuleb lootusrikkalt kevadine," lubas dirigent Anu Tali.

Kümne riigi tippmuusikutest koosnev sümfooniaorkester (PSO) üllatab seekordsetel kontsertidel publikut Esa-Pekka Saloneni teose Eesti esiettekandega, samuti kõlavad Eino Tambergi "Avafanfaarid", Gustav Mahleri sümfoonia nr 10 pealkirjaga "Adaagio" ja Maurice Raveli "Daphnis et Chloe" süit nr 2.

Lavale astuvad kaks suurepärast solisti, kaksikõdedest sopranid Anu ja Piia Komsi, kes on põhjanaabrite ühed säravamad tähed.

""WOW!" ehk "Wing on Wing" on maailmakuulsa dirigendi ja helilooja Esa-Pekka Saloneni üks värskemaid teoseid. Ja siis Mahler. Kes Alpides on käinud ning mägiojade tulva näinud ja õhtupäikeses mäenõlvadel sööva karja igatsevat kellamängu kuulnud, see teab, kus see muusika sündis. Loodus on ise võimsaim helilooja ja läbi aegade on suur kunst temast jõudu ammutanud," rääkis Tali repertuaari valitud teostest.

"Eino Tamberg, kes alles hiljuti oli veel meiega, jääb alatiseks meie uhkuseks Eesti muusikas - sellest ka kontserdi avalugu "Avafanfaarid". Lõpetuseks aga kõlab Raveli "Daphnis ja Chloe" - teos, mis räägib iseenese eest," täiendas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing