Senitundmatu killuke John Lennoni elust

Signe Sillasoo 29. aprill 2011, 00:00

Eilsest saab Tallinnas kinos Artis näha rääkimata lugu John Lennoni noorpõlvest. See jutustab aastatel 1944-1960 toimunust, kui rock'n'roll alles vallutas lavasid ja biitleid veel polnud.

Briti kunstniku Sam Taylor-Woodi 2009. aastal valminud debüütfilm räägib loo Liverpoolis üles kasvanud John Lennoni lapsepõlvest, mis polnud meelakkumine.

Kaks naist võitlesid tema armastuse pärast: range ja hirmuäratav tädi Mimi, kes ta üles kasvatas, ning temast kunagi loobunud pisut tasakaalutu ema.

Normaalsust igatsenud John põgenes muusikasse ning leidis endale noore hingesugulase Paul McCartney näol. Ent just siis, kui Johni elus algas uus ja ere etapp, ujus minevik pinnale ja viis traagiliste sündmusteni.

"See on lugu sellest, kuidas ühest poisist sirgub mees, küpsemise lugu, milles on sees armastuse valu ja raskusi, mis sellega kaasnevad," rääkis režissöör aastaid tagasi filmi tutvustades. "See on lugu Lennonist, kes oli palju rohkem oma mõtetes, unistustes ja armastuses avatud ning vaba, enne kui valu tema üle võimust võttis," täiendas ta.

Filmi tegemine oli Sam Taylor-Woodi sõnul üks suuremaid väljakutseid tema elus. Ja mitte filmi tegemise enda, vaid just tõsieluliste seikade korrektse esituse pärast. "Alles siis, kui läksin Liverpooli võttepaiku otsima, mõistsin, et tegelen kellegi väga erakordse elu vahendamisega ja ma ei tohi eksida, sest on liiga palju inimesi, kes seda meest armastavad ja jumaldavad," mainis ta.

Üks neist on näiteks Lennoni lesk Yoko Ono, kelle nõusolekut Lennoni muusika kasutamiseks filmis küsida tuli.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing