William ja Kate on uus paar kuningaperes

Katri Soe-Surén 29. aprill 2011, 14:25

Prints William ja Kate Middleton laulatati täna keskpäeval Londonis Westminster Abbey’s. Kuninglikku paari oli Londoni tänavatele kogunenud tervitama sajad tuhanded inimesed, telerite vahendusel jälgis laulatust ligikaudu 2 miljardit inimest, vahendab Bloomberg.

Middleton kandis valget Alexander McQueeni moemaja disaineri Sarah Burtoni loodud kleiti, mille slepp oli pikk 2,70 meetrit (võrlduseks printsess Dianal oli see aastal 1981 pikk 7,62 meetrit). Prints William oli punases sõjaväevormis. Vihma Londonis ennustuste vastaselt täna ei sadanud, nii sai pruutpaar teha laulatusejärgse ringsõidu lahtises tõllas.

Tänavatele oli kogunenud pruutpaari tervitama ligi 600 000 inimest. Pulmapäev on kogu Suurbritannias kuulutatud vabaks päevaks.

Kate Middleton hakkab nüüdsest kandma nime Princess William of Wales ning on esimene mitte-aristokraadist naine kuningliku troonipärija kõrval viimase 350 aasta jooksul. Kuninganna Elizabeth II kinkis paarile pulmade puhul Cambridge hertsogi ja hertsoginna tiitli.

1000-aastases Westminsteri kirikus oli tänane järjekorras 16nes kuninglik laulatus.

Värskeimad küsitlused näitavad, et ligi 70 protsenti kõigist brittidest peab monarhiat õigeks ja oluliseks institutsiooniks. William ja Kate on nüüdsest uued kuninglikud näod, kes peavad monarhiat uue generatsiooni esindajatena moderniseerima. Kuninganna Elizabeth II (85) ja peagi 90-neseks saav prints Philip tõmbuvad tõenäoliselt lähematel aastatel avalikkusest rohkem tagasi.

Kuigi paljud britid näeksid heameelega järgmise kuningana prints Williamit, on troonipärijana eesõigus siiski 62-aastasel prints Charles'il.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. May 2011, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing