Korraliku puitakna kestus ületab inimese eluea

Kadri Tamm 02. mai 2011, 00:00

"Ainult liikuvad osad, nagu hinged ja lukustus, võivad mingil ajal väljavahetamist vajada, sõltuvalt nende kasutamise intensiivsusest," selgitas Haapsalu Uksetehase direktor Ago Soomre.

Puitakende eluiga ja hooldusvajadus või ka vabadus on seotud jällegi sellest, milline on viimistlus ja millises ilmakaares aknad asuvad. Samuti mõjub ka kaitsva räästa laius või selle puudumine.

Oluline loodimine ja aknaplekkide õige paigaldus. "Üldiselt on valged või heleda värvusega aknad UV kiirgusele vastupidavamad kui tumedad või lakitud aknad," teab Soomre.

"Väljast lakitud aknaid tegelikult ilma väga laia kaitsva räästata ei tahaks kellelegi soovitada. Hoolimata viimistlusmaterjalide tootjate pingutustest, pole tegelikult meie kliimasse sobivaid väga häid ning vastupidavaid lahendusi lakitud akende jaoks olemas," räägib ta. Akende, nagu ka kõigi teiste avatäidete puhul on oluline nende paigaldamine loodi.

Tähtis on ka aknaplekkide õige paigaldus, et vesi saaks eemale juhitud ning see konstruktsiooni ei pääseks.

Samuti peab akna lengi serv saama pärast paigaldust mõistliku aja jooksul kaitsva välisviimistlusega kaetud, et vihmad ja niiskus ei jõuaks kahju teha.

Seest niiske klaas näitab ventilatsiooni puudust . "Enimlevinud eksiarvamuseks akende puhul on see, et kui talvel aknaklaas seestpoolt alt servast niiskeks läheb, siis peetakse seda aknakonstruktsiooni veaks," räägib Ago Soomre. "Tegelikult näitab see korraliku ventilatsiooni puudumist toas, kuna aknaklaasi alumine pind jääb tõenäoliselt alati kõige jahedamaks pinnaks toas, kuhu siis õhuniiskus kondenseerub, kui seda toas liiga palju on ja õhk näiteks öösel kardina taga liikuma ei pääse."

Samuti unustavad kliendid Soomre kinnitusel sageli ka selle, et akende hankimisel erinevate hinnapakkumiste korral valiti sageli lõpuks ikka odavam pakkumine, mis sisaldas ka odavamat ning vähem soojapidavat klaaspaketti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing