Olympic lahkub Rumeeniast

Fredy-Edwin Esse, California 02. mai 2011, 12:12

Täna teatas Olympic EG, et firma müüb kõik tütarettevõtted Rumeenias Iisraeli eraettevõtjale ja lahkub riigist kokku 2,5 miljoni eurose kahjumiga.

Olympic Entertainment Group AS sõlmis 30. aprillil aktsiate müügilepingu, millega müüakse osalused kõigis kolmes Rumeenia tütarettevõttes Olympic Casino Bucharest S.R.L, Muntenia Food and Beverage S.R.L. ja Olympic Exchange S.R.L. Iisraeli eraettevõtjale.

Tehingu hind on 0,5 miljonit eurot ning OEG selle aasta esimese kvartali majandustulemustes kajastatakse Rumeenia operatsioonide lõpetamisest saadav erakorraline kahjum summas 2,5 miljonit eurot.

Olympic Entertainment Group sisenes Rumeenia turule 2007. aasta II kvartalis. Olympic Entertainment Groupi nõukogu otsustas Rumeenia ärisegmendist väljuda, kuna senise tegevuse vältel seal kasumisse ei jõutud ning lähiaastatel ei nähtud ka võimalust jõuda kasumlikkuselt teiste ärisegmentidega võrreldavale tasemele.

Tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikute vahel ning nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud. Osaluste võõrandamine mõjutab Olympic Entertainment Group'i tegevust positiivselt, kuivõrd viimastel aastatel on Rumeenia ärisegment tegutsenud kahjumlikult.

Olympic Entertainment Group AS ja tema tütarettevõtted on juhtiv hasartmänguteenuste osutaja Eestis, Lätis ja Leedus ning opereerib kasiinosid Poolas, Slovakkias ja Valgevenes.

Rumeenia ärisegment teenis möödunud aastal kõigest 2,4% kogu kontserni ärituludest. Aasta lõpus tegutses Rumeenias kokku kaks Olympicu kasiinot, milles oli kokku 79 mänguautomaati ja 13 mängulauda.
 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2011, 13:27
Otsi:

Ava täpsem otsing