Atria müüs piimatootmise Paunvere Agrole

Birjo Must 04. mai 2011, 00:00

"Piimatootmine ei ole Atria peamine tegevusala. Atria soovib fokuseerida ressurssi oma peamise tegevusala arengusse, milleks on sealiha tootmine ja lihatöötlemine," põhjendas müüki Atria Eesti tegevjuht Rauno Väisänen.

Juhi kinnitusel otsustati ettevõte müüa just Paunvere Agrole, kuna nemad tegid parima pakkumise. Tehingu hinda ei soovinud Väisänen kommenteerida. "Seda ei ole me veel avalikustanud," sõnas ta.

Tulevikus soovib Atria Eestis Väisäneni sõnul turuosa kasvatada, seda just vorsti-, singi- ja muude lihast pooltoodete valmistamises. "Atria tahab olla Eesti tarbija esimene valik lihatoodete osas," kinnitas juht.

Paunvere Agro on selle aasta veebruaris registreeritud ettevõte, mille osanikud on 12 soomlasest eraisikut ja OÜ Kure Mõis. Ettevõtte esindajatega ei õnnestunud Äripäeval ühendust saada.

Puidukaubandus OÜ alustas tegevust 1999. aastal ja selle peamine tegevusala on piimakarjakasvatus. Ettevõte müüb toorpiima Võrus Juust ASile ja nuumveised endisele emaettevõttele.

Puidukaubanduse käive 2009. aastal oli 1,37 miljonit eurot ja kahjum 1,78 miljonit eurot. Ettevõttes töötas samal aastal keskmiselt 38 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing