IBM soovitab julgemalt innovatsiooni investeerida

Birjo Must 04. mai 2011, 00:00

"Paar aastat tagasi oli Eesti huvitavas olukorras - nimelt oli isegi meie kohalikel IBMi inimestel raske tõestada, et digiallkiri on ka tegelikult allkiri," kirjeldas Linnamägi. Nüüd on aga müügijuhi kinnitusel meie riigi e-valmisolek veidi langenud. "Kui me kiirelt midagi ette ei võta, siis kukume veelgi," sõnas ta.

Vabavara on Linnamägi sõnul väga oluline asi ja IBM pooldab seda, et Eesti ettevõtted annavad programmeerijatele tööd. Küll aga pole tema arvates siinkohal mõtet hakata leiutama jalgratast. "Pigem võiks vaadata, mis toimub mujal maailmas. Ise teha tasub juhul, kui asja järele on reaalselt vajadus," selgitas ta.

Koostöö tuleks kasuks. Müügijuhi sõnul võiksid ettevõtjad teha omavahel rohkem koostööd. Kuulata, kuidas teised nappide ressurssidega innovaatilisi lahendusi rakendavad.

Avalikus sektoris on liialt isetegemise soovi, mida ei suudeta teostada, sest nii suurte asjade jaoks pole lihtsalt kogemust, tõid IBMi esindajad välja mõned Eesti IT-valdkonna probleemid.

"Eesti IT-arengu probleem on see, et erasektor võitleb rahaga ja avalik sektor seadusandlusega. Samuti ei lase meie seadusandlus Eestisse siseneda innovaatilistel ideedel," rääkis Linnamägi.

Ettevõtte riigisektori müügijuht Andres Nurme lisas, et avalikus sektoris võiks olla oluliselt parem omavaheline koostöö. "Näiteks ministeeriumid on meil praegu omaette vürstiriigid ja koostöö on väga killustatud. Suhtlus piirneb vaid e-kirjavahetusega," rääkis Nurme.

Seevastu võiksid avaliku sektori institutsioonid Nurme hinnangul jagada ressursse ning teha rohkem tehnoloogilisel tasemel strateegilist juhtimist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing