Tamro juht lahkus ametist

03. mai 2011, 15:35

Ligi 20 aastat Eesti üht suuremat ravimite hulgimüüjat Tamro Eestit juhtinud Tarvo Vaasa lahkus ametist.

Märtsi algul vahetusid Tamro Eesti OÜ juhatuse liikmed. Senine ettevõtte tegevjuht Tarvo Vaasa ja finantsjuht Indrek Veevo lahkusid ettevõttest läinud kuul ning nende asemel asusid juhatusse 8. märtsil Petri Ilari Anttila ja Arvi Sakari Ahdekivi ning alates 14. aprillist Anna Kaisa Vuorinen, kes kõik on Tamro Soome emafirmast.

Lisaks Vaasale ja Veevole arvati märtsi algusest Tamro Eesti OÜ juhatusest välja senine liige Jo Langmoen, selgub äriregistri teabesüsteemi värsketest andmetest.

Tamro Eesti Grupi müügi-ja turundusdirektor Ester Eomois ütles juhtkonna vahetust kommenteerides, et Tarvo Vaasa lahkus Tamro Eesti tegevjuhi kohalt omal soovil.  "Otsus lahkuda Tamrost oli Tarvo isiklik otsus ja ei olnud seotud Tamro Eesti 2010. majandustulemuste ega tehtud strateegiliste otsustega," kinnitas ta Meditsiiniuudistele.

"Tamro Eesti finantsdirektor Indrek Veevo lahkus Tamrost märtsi lõpul seoses  asumisega uuele töökohale," lisas Eomois. Tema ametikohustused võttis üle Kaisa Vuorinen.

Eomois selgitas, et Tamro Eesti kuulub rahvusvahelisse kontserni, rahvusvahelistumise osa on ka rahvusvaheline juhtkond. "Selles ei ole midagi erilist, et soomlased juhivad Eestis asuvat ettevõtet ja eestlased töötavad Soome Tamros või mujal. Tamro kontsernis  on  rotatsioon  tavaline ja rahvusvahelise kogemuse jagamine on ettevõtte kiiret arengut toetav," rääkis ettevõtte müügi-ja turundusdirektor.

Tamro Eesti tegevjuhi kohused võttis oma  muude tööülesannete kõrval üle Tamro Grupi finantsdirektor Sakari Ahdekivi. Petri Anttilast, kes siiani töötas Tamro peakorteris, sai Tamro Eesti operatiivjuht, kes toetab Sakarit Tamro Eesti igapäevases juhtimises.

Eomois märkis, et Tamro Eesti jaoks on olnud viimased aastad edukad ja stabiilse arenguga. Tamro Eesti alustas tegevust 1992. aastal Tarvo Vaasa juhtimisel, tänaseks on Tamro üks suurtest ravimite hulgimüüjatest Eestis. Tamro Eesti Grupis on ka Koduapteek OÜ apteegid 86 müügikohaga. Tamro Eesti Grupp annab tööd 401 inimesele.

Tarvo Vaasat Meditsiiniuudistel telefonis täna tabada ei õnnestunud.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2011, 13:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing