Automüügibuum jätkub

Rivo Sarapik 05. mai 2011, 00:00

"Täitsa ilus tulemus," kommenteeris 63 kaubiku müüki aprillis Veho Eesti müügijuht Urmas Sild. "Neist üksikud on hanked - anname aasta lõpuni Eesti Energia eelmise aasta hanke autosid kätte."

Aprilli müüduim tarbeauto oli väikekaubik Citro?n Nemo. Mudeli müüja, Veho Eesti müügijuhi sõnul ostetakse mitu bussi korraga.

"Üks firma ostis neli, üks ostis kaks, üks seitse," loetles Sild. Ostjateks on erinevad teenusepakkujad turva-, puhastus- ja kommunaalsektorist. "Eks kõik tahavad küttelt ja kuludelt säästa," selgitas Sild auto müügiedu.

Otseostjaid rohkem. Lisaks Nemo edule paistab automüügis üha enam silma ka otseostjate hulk. "Müüsime aprilli 109 sõidu- ja tarbeautost otse firmadele umbes kolmandiku. See on pidevalt kasvanud ja kolmandik on väga suur hulk, arvestatav kogus liisingutega võrreldes."

Pankade prognoosil kasvab automüük Eestis tänavu kolmandiku võrra. "Täpset numbrit ei oska öelda, kuid väga hea kasv tuleb kindlasti," kommenteeris Sild.

Aprillis müüsid ettevõtted Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liidu (AMTELi) andmeil 1356 uut sõiduautot ehk ligi kaks korda rohkem kui mullu samal kuul. Uusi tarbesõidukeid läks kaubaks 249 ehk 2,5 korda enam kui mullu samal ajal. Viiendiku kuumüügist andsid Citro?ni suured kaubikud (kaubaruum üle nelja kuupmeetri).

Nelja kuuga osteti Eestis 5425 uut autot, mida on kaks korda enam kui mullu samal perioodil.

Populaarseim automark oli aprillis Toyota, mis müüs 165 autot. Toyotale järgnesid Škoda, Volkswagen ja Honda vastavalt 160, 135 ja 105 autoga. AMTELi statistikas ei kajastu Renault' ja Dacia müük.

Maanteeameti autoregistri andmetel kanti tänavu aprillis registrisse 1538 uut sõiduautot, mis on viimaste aastate rekord, liidrikohta hoiab enda käest jätkuvalt Škoda Octavia, mida on nelja kuuga müüdud juba 275.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing