Elcoteq Tallinna juht: meil on puudu väljaõppinud insenere

Alyona Stadnik 05. mai 2011, 00:00

"Eelmisel aasta suvel-sügisel hakkas Elcoteq Tallinn tegema uutele klientidele masstoodangut, seega suurenesid ka tootmismahud," kommenteeris Elcoteq Tallinna juhatuse esimees Heikki Mäki.

Mäki sõnul on Elcoteq Tallinn üsna väike üksus Elcoteqi grupi sees. "Meie peamised tegevused on katsesüsteemi arendamine ja industrialiseerimisteenused, kus me vajame maailmatasemel insenerioskusi. Oleme spetsialiseerunud keerukatele ja väikestele tootepartiidele," sõnas Mäki.

Mäki ei osanud täpselt öelda, kas sellel aastal palgatakse töötajaid juurde. "See muidugi sõltub meie klientide vajadustest, aga kui koostöö sujub, pole ka laienemine välistatud," lausus ta.

Mäki sõnul on väljakutse see, et uute töökohtade puhul eeldatakse kompetentset tööjõudu. "Meil napib juba praegu mõnes valdkonnas pädevaid töötajaid, eriti insenere," nentis ta.

Elcoteq Tallinn plaanib selleks aastaks uusi investeeringuid. "Need sõltuvad meie klientide arvust," täpsustas Mäki.

Uute allhankijate koha pealt jäi ta napisõnaliseks. "Läbirääkimised käivad, kuid praegu on raske öelda, kas me suudame juba sel aastal midagi uut alustada," märkis Mäki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing