Putin süüdistab naftafirmasid kokkumängus

Katri Soe-Surén 06. mai 2011, 12:51

Venemaa peaminister Vladimir Putin süüdistab riiki vallanud kütusekriisis Venemaa naftafirmasid, kes on omavahel kokku leppinud fikseeritud hindades, kirjutab Financial Times.

Putin nõudis eilsel valitsuse istungil, et monopolidevastane ametkond asuks uurima võimalikku hinnakokkulepet suuremate naftafirmade seas. “Defitsiiti ei ole. Ei ole põhjust defitsiidiks. Põhjuseks on kokkumäng,” ütles peaminister. Putini arvates on naftafirmad omavahel kokku leppinud, et panevad turule vaid väikese osa kütust.

Valitsus nõudis veebruaris riigis vastuseks kõrgetele hindadele kütuseturul hinnakontrolli. Esimesest maist tõstis Venemaa bensiinile kehtestatud eksporditariife 44 protsenti, et takistada naftafirmasid müümast kütust kõrgema hinnaga välismaale. Viimane oli nimelt riiki vallanud kütusekriisi peapõhjus.

Tuleval nädalal on Venemaal oodata läinudaastase teraviljakriisi kordumist, ennustab FT. Putin süüdistas samal istungil põllumajandusministrit selles, et viimane ei oma ülevaadet, kui palju vilja koristati. “Ma nõuan, et teie ja energeetikaminister uurite, mis toimub tegelikus elus ja mitte ainult seda, mis on paberil,” tsiteeris FT Putinit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2011, 12:51
Otsi:

Ava täpsem otsing